Haberler

IGC Invest Jeotermal – 16-17 Mart 2023, Frankfurt, Almanya

Etkinlik duyurusu
Merve Uytun 6 Şub 2023

IGC Invest, 4. kez küresel jeotermal sektörünün tüm segmentlerinden karar vericileri, yatırımcıları ve geliştiricileri bir araya getirecek.

16 ve 17 Mart 2023 tarihlerinde Almanya’nın Frankfurt, Main kentinde gerçekleşen IGC Invest Jeotermal’i bir kez daha duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Etkinlik, jeotermal enerji ile ilgili çok sayıda ilginç konuya ayrılmıştır. Katılımcılar, çeşitli Avrupa pazarlarına ilişkin içgörüye ek olarak, geleceğe yönelik teknolojiler ve finansman planları hakkında bilgi edinebilir ve yatırımcılarla iletişim kurabilir. Ekonomik uygulanabilirlik ve risk değerlendirmesinin zorluklarına da özel önem verilecek ve Almanya’da 2030 yılına kadar jeotermalden on terawatt saat enerji üretmek için hangi faktörlerin özel olarak desteklenmesi gerektiği sorusu uzmanlar tarafından tartışılacaktır.

Etkinliğin ilk günü olan 16 Mart’ta bu yılki konferans, Almanya için 2030 yılına kadar hedeflenen on terawatt saatlik jeotermal enerjiye nasıl ulaşılabileceği sorusuna odaklanacak. Güncel bir çapraz etki analizi hangi somut noktalarda gösterecek sübvansiyonlar uzmanlara göre etkin bir şekilde kullanılabilir. Akabinde, IGC Invest Geothermal Almanya dışına bakacak ve çeşitli iç Avrupa pazarlarını kapsayacaktır. İlk gün sosyal bir Buz Kırıcı etkinliği ile kapatılacak öncesinde akşam saatlerinde Avrupa’daki mevcut ayaklanma jeotermal projeleri tanıtılacak.

İkinci gün, çeşitli yatırımcılar şirketlerini, jeotermal enerjideki rollerini ve geleceğe yönelik hedeflerini sunmaya davet edilmeden önce, jeotermal enerji sektöründeki ekonomik uygulanabilirlik ve risk değerlendirmesine bakılarak başlayacak. Lezzetli bir öğle yemeği ikramından sonra, 17 Mart’taki Konferans gününün ikinci yarısında Almanya, İsviçre ve Avrupa’nın geri kalanındaki mevcut finansman araçları tanıtılacak. sektörünün gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu yılki IGC Invest Jeotermal hakkında daha fazla bilgi almak ve kaydolmak için buraya tıklayın.

Kaynak: ThinkGeoEnergy