Haberler

IGC Invest Jeotermal Forumu, Frankfurt/ Almanya, 28-29 Eylül 2021

IGC Invest Eylül 2021
Merve Uytun 24 Eyl 2021

28-29 Eylül 2021 - Almanya, Frankfurt'daki 2021 IGC Invest Jeotermal finans ve yatırım forumu için program yayınlandı.

IGC Invest Jeotermal, küresel jeotermal enerji sektörünün tüm segmentlerinden karar vericileri, geliştiricileri ve yatırımcıları bir araya getiren Orta Avrupa’nın önde gelen jeotermal enerji etkinliğidir. Amaç, jeotermal dünyadaki mevcut durum hakkında tartışmalar için iş ve endüstri odaklı bir platform ve ayrıca endüstrinin geleceği hakkında tartışmalar için bir forum sağlamaktır. Etkinliğin sponsoru Watson Farley & Williams.

Bu yılki IGC Invest Jeotermal 2021 etkinliği 28-29 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Almanya’nın Frankfurt am Main kentinde gerçekleştirilecek. Dört farklı oturumda toplam 13 konuşmacı Orta Avrupa’daki risk azaltma ve jeotermal pazarlar hakkında sunumlar yapacak.

Alexander Richter (ThinkGeoEnergy) Başkanlığını üstleneceği ”Kamu ve Özel Risk Azaltma” konulu I. Oturum ile başlayan sunumlar Philippe Dumas (EGEC), Annamária Nádor (MBFSZ), Eva Hoos (Avrupa Komisyonu), Achim Fischer-Erdsiek tarafından yapılacaktır.

Daha sonra program, Dr Torsten Rosenboom’un başkanlığında “Risk Yönetimi” konulu 2. Oturum ile devam edecektir. Böylece Dr Ingmar Helmke (GIG), yatırımcının jeotermal projenin riskleri hakkındaki görüşünü sunacak. Dr Hartwig Schröder (Enex Engineering), Dr Christian Bauer (WFW) ve Dr Wolfgang Bauer (360 plus), bir jeotermal projenin doğru seti ile risklerin nasıl azaltılabileceğine dair cevaplar verecek. Bu oturumdan sonra, oturum yürütücüsü katılımcıları bir araya gelmeye davet edecek.

İkinci gün, Uluslararası Jeotermal Birliği’nden Marit Brommer ile “Jeotermal Piyasaları” konulu 3. Oturum ile başlayacak. Bu bağlamda, Alexander Richter (ThinkGeoEnergy) tarafından dünya çapındaki jeotermal pazarlara kısa bir genel bakış sunulacak ve ayrıca Orta Avrupa’nın neden bu kadar ilginç olduğunu vurgulayacaktır. Dr Jochen Schneider (Enerchange) Almanya’yı, Martin van der Hout (DAGO) Hollanda’yı, Marijan Krpan (Jeolojik Araştırma Hırvatistan) Hırvatistan’ı ve Annamária Nádor (MBFSZ) Macaristan’ı tanıtacak.

Sunumların devamı olarak Jeotermal Enerjinin zorluklarının tartışıldığı ve geleceğe yönelik bir bakış açısının geliştirildiği bir kapanış tartışması yapılacaktır.

Program ve kayıt hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.investgeothermal.com web sitesini ziyaret edin.