Haberler

IGC Türkiye,19-21 Eylül 2022, Schlumberger’i KW Sponsoru olarak misafir ediyor

5. IGC Türkiye Jeotermal Kongre ve Sergisi, 2022
Merve Uytun 13 Eyl 2022

IGC Türkiye, 19-21 Eylül 2022'de İzmir'de gerçekleşecek olan 5. IGC Türkiye Jeotermal Kongre ve Sergisi'nde Schlumberger'i KW Sponsoru olarak misafir ediyor.

IGC Türkiye, 19-21 Eylül 2022’de İzmir’de gerçekleşecek olan 5. IGC Türkiye Jeotermal Kongre ve Sergisi’nde Schlumberger’i ağırlıyor!

Schlumberger, yerin altında bir elektrik alanı oluşturulabilirse, yüzeydeki voltaj ölçümlerinin yeraltı yapısını ortaya çıkarmak için haritalanabileceği fikrinden doğdu. İki yıllık laboratuvar ve saha testlerinin ardından, 1912’de çok temel ekipman kullanılarak eşpotansiyel eğrilerin ilk haritası kaydedildi.

120’den fazla ülkedeki uzmanlığıyla bu yeni on yılda Schlumberger, her topluluk için enerjiye daha temiz ve daha güvenli erişim sağlayan endüstride değişen teknolojiler oluşturmak için müşterilerle yakın işbirliği içinde ortaklık kuruyor. E&P, özellikle açık denizlerde ve derin sularda daha karmaşık ve çevresel açıdan uç noktalara taşındıkça ve geleneksel olmayan petrol ve gaz arayışı yoğunlaştıkça, Schlumberger ürünleri ve hizmetleri her zamankinden daha alakalı. Araştırma ve geliştirmeye yönelik rakipsiz ve azalmayan bağlılığı, Schlumberger’in müşterilere günümüzün teknik zorluklarını karşılamak için uyarlanmış teknoloji, analitik araçlar ve uzmanlık sunabilmesi anlamına gelir.

Bugün şirket, petrol ve gaz endüstrisi değer zincirinde sürdürülebilirlik zorluklarını ve fırsatlarını ele alan Geçiş Teknolojileri portföyü sunuyor. Jeotermal tarafında, 2010 yılında GeothermEx’in satın alınması, Schlumberger’i jeotermal endüstrisine hizmet etmek için benzersiz bir konuma yerleştiriyor. 50’den fazla ülkede yüzlerce jeotermal sahadaki çalışmaları kapsayan ve dünya çapında faaliyet gösteren tüm jeotermal projelerin %70’ine katılım sağlayan Schlumberger, jeotermal başarınız için iyi bir donanıma sahiptir.

Jeotermal Haberler ve Enerchange tarafından düzenlenen IGC Türkiye 2022 etkinliği, atölye çalışmaları, bir ticaret fuarı sergisi ve kongrenin tartışılacağı dünya çapındaki jeotermal projeleri, ülke güncellemelerini ve finansman planlarını, ölçek ekonomisi ve maliyet azaltma potansiyellerini, gelişen ve yenilikçi çalışmaları, jeotermal potansiyeli sergileyecek. ve petrol ve gaz sahaları için fırsatlar ve ısı ve elektrik üretim tesislerinin gelişimi için beklentileri araştırın.

Bu yılki IGC Türkiye 2022 için, 200’den fazla üst düzey delegenin dünyanın en hızlı büyüyen jeotermal pazarının zorluklarını tartışmasını bekliyoruz.

Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye senkron çeviri ile kongre, hem Türk hem de uluslararası katılımcılara açıktır.

https://www.igc-turkey.com/tr/igc-tr-22-registration adresi üzerinden kayıt olmayı unutmayın!