Haberler

İhale – Nikaragua Cosigüina jeotermal alanında arama çalışmaları ve sondaj

Cosigüina Volkanı, Nikaragua (kaynak: Flickr/ vintage_illustration aracılığıyla Nasa/ Rawpixel, creative commons)
Merve Uytun 4 Kas 2022

IDB ve Nikaragua Hükümeti, Cosigüina Volcano jeotermal alanında sondaj ve keşif ile ilgili bir ihale yayınladı.

Nikaragua Cumhuriyeti Hükümeti, “Cosigüina Volkan Jeotermal Alanında Kuyu Sondajları ve Arama Çalışmaları” için bir teklif çağrısı yayınladı. Teklifler en geç 16 Aralık 2022 saat 10:00’a kadar alınmalıdır. Resmi ihale dokümanına (İspanyolca) bu linkten ulaşılabilir.

İhale, kısmen Inter-Amerikan Kalkınma Bankası’ndan (IDB) alınan krediyle finanse edilen “Nikaragua Yatırım Planı Çerçevesinde Jeotermal Arama ve İletimde İyileştirme Programı”nın bir parçasıdır. İhale, Amerika Kıtası Kalkınma Bankası Tarafından Finanse Edilen Mal ve İşlerin Tedariğine İlişkin Politikalar başlıklı Amerika Kıtası Kalkınma Bankası yayınında belirtilen uluslararası rekabetçi ihale prosedürlerine uygun olarak yürütülecek ve aşağıda belirtilen tüm ülkelerden teklif sahiplerine açık olacaktır. bu politikalar.

IDB ayrıca 2020’de Cosigüina jeotermal alanında ön fizibilite çalışmaları için bir ihale ilan etmişti. Nikaragua Hükümeti daha önce Cosigüina ve diğer jeotermal alanlarda yatırım öncesi çalışmaların yürütülmesinde IDB’den yardım istemişti.

İlgilenen uygun teklif sahipleri, Enerji ve Maden Bakanlığı’ndan ek bilgi talep edebilir ve ihale belgelerini inceleyebilir (iletişim bilgileri aşağıdadır). İlgilenen İstekliler, 28 Ekim 2022’den 15 Aralık 2022’ye kadar 08:30-16:30 saatleri arasında, bu belgenin sonunda belirtilen adrese yazılı bir talep göndererek, İspanyolca İhale Dokümanlarının eksiksiz bir setini satın almalıdır. Teklifler İspanyolca yazılmalıdır.

İletişim detayları:

Lisans Sofana Silvi Gutiérrez Mairena

MEM Satınalma Daire Başkanı Enerji Bakanlığı

Enerji ve Maden Bakanlığı (MEM) Merkez Ofisleri, Rotonda Centro América 700mts batı, Autónica Villa Fontana, Managua, Nikaragua’nın yanında

Kaynak: ThinkGeoEnergy