Haberler

İhale – Pico Vermelho jeotermal enerji santralinin genişletilmesi, Portekiz

Azorlar, Portekiz'deki 10 MW'lık Pico Vermelho jeotermal enerji santrali (kaynak: EDA RENOVÁVEIS, S.A)
Merve Uytun 21 May 2023

EDA Renováveis, Portekiz'in Azor Adaları'ndaki mevcut Pico Vermelho jeotermal enerji santralinin genişletilmesi için bir kamu ihalesi açacağını duyurdu.

Yenilenebilir enerji şirketi EDA Renováveis, Portekiz’in Azor Adaları’ndaki Pico Vermelho’daki jeotermal enerji santralinde büyük bir güncelleme duyurdu. Şirket, 10 ila 11 MW net üretime sahip yeni bir jeneratörün ve ilgili ekipmanın kurulumunu içerecek olan Pico Vermelho Jeotermal Enerji Santrali’nin genişletilmesi için bir kamu çağrısı başlattı.

“İşler” sözleşmesi olarak sınıflandırılan sözleşmenin taban fiyatı 36 milyon Euro’dur. Sözleşmenin uygulama süresi 650 gün olarak belirlenmiştir.

Daha fazla ayrıntı burada: A488007713

Şirket, sözleşmede çevresel kriterlerin dikkate alınacağını ve ihaleyi kazanan isteklinin mesleki niteliklerini kanıtlamak için gerekli sertifika ve izinleri ibraz etmesi gerektiğini belirtti.

Pico Vermelho jeotermal enerji santralinin genişletilmesi, EDA Renováveis’in yenilenebilir enerji üretimini artırma ve fosil yakıtlara bağımlılığını azaltma planının bir parçası. Şirket, 2040 yılına kadar karbon nötr olmayı taahhüt ediyor ve jeotermal, rüzgar ve güneş gibi çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyor. Bu yılın başlarında EDA Renováveis, Pico Vermelho sahasının kurulu gücünü 20 MW’a çıkaracak yeni bir jeotermal enerji santralinin (Pico Vermelho B Aşaması) inşası için bir kamu ihalesi açacağını da duyurmuştu.

Kaynak: ThinkGeoEnergy