Haberler

İş ilanı – Jeotermal alanında Doktora / Doktora Sonrası Cenevre Üniversitesi, İsviçre

Cenevre, İsviçre (kaynak: flickr/ Dennis Jarvis, creative commons)
Merve Uytun 12 Mar 2022

Cenevre Üniversitesi'nin Yenilenebilir Enerji Sistemleri grubu, İsviçre'de jeotermal enerji alanında doktora veya Doktora Sonrası pozisyonu için işe alım yapıyor.

Cenevre Üniversitesi’nde Prof. Evelina Trutnevyte liderliğindeki Yenilenebilir Enerji Sistemleri grubu, jeotermal enerjide doktora veya Doktora Sonrası pozisyonunu doldurmak istiyor. Fen Fakültesi’nde ve fakülteler arası Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde bulunan Yenilenebilir Enerji Sistemleri grubu, üç stratejik araştırma temasına sahiptir.

Birincisi, mahalleler ve şehirlerden ülkelere ve kıtalara kadar tüm mekansal ölçeklerde yenilenebilir enerji sistemlerine geçişi bilgilendirmek için matematiksel modelleme ve teknoloji değerlendirme araçlarını kullanır.

İkincisi, grup, derin belirsizlik altında karar vermek için nicel uzun menzilli enerji öngörüsünü geliştirmek için çok disiplinli yöntemlerle çalışır.

Üçüncüsü, grup, tekno-ekonomik olarak uygulanabilir, çevresel olarak arzu edilir ve aynı zamanda toplumda kabul edilebilir ve gerçekçi olarak uygulanabilir sistem düzeyinde sosyo-teknik enerji çözümleri arar. Gruptaki bilimsel çalışma, politika yapıcılar, paydaşlar ve daha geniş halk dahil olmak üzere akademi dışındaki uygulayıcılarla düzenli olarak etkileşimleri içerir.

Başarılı Doktora veya Doktora Sonrası aday, aşağıdaki alanlardan birine veya birkaçına odaklanarak jeotermal enerji üzerinde çalışacaktır:

  • Bölgesel ısıtmada sığ ve orta derinlikte jeotermal sistemlerin entegrasyonu;
  • modelleme kullanarak jeotermal enerji gelişiminin istihdam etkilerini ölçmek;
  • Gelişmiş Jeotermal Sistemlerin risk-maliyet-fayda modellemesi;
  • Jeotermal sistemlerin yaşam döngüsü çevresel etki değerlendirmesi;
  • Jeotermal sistemlerin katılımcı sürdürülebilirlik değerlendirmesi.

Başarılı aday, Yenilenebilir Enerji Sistemleri grubunun yürütmekte olduğu bilim-toplum arayüzünde modelleme tabanlı çok disiplinli çalışma vizyonunu paylaşacak. Grubun web sitesi ve yayınları bu tür çalışmalara örnektir.

Gereksinimler vb. ile ilgili ayrıntılar içeren tam sürüm için pozisyona genel bakışa (pdf) bakın

Başvurmak için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın: Buradan başvurun – jeotermal (Ya da lütfen [email protected] adresine bir konu içeren bir e-posta gönderin: Geothermal_UniGEjob)

İlk başvuru tarihi 4 Nisan 2022 Pazartesi günü sona erecektir. Uygun aday bulunana kadar pozisyonlar açık kalacağı için yeni başvurular kabul edilebilir. Başlangıç ​​tarihi karşılıklı olarak kararlaştırılacaktır. İsviçre ve Avrupa Birliği dışından başarılı olan adayların ikamet belgesi almaları için 4-6 ay ek süre sayılması gerekmektedir. Sorularınız için lütfen buradan Apply – jeotermal adresine bir e-posta gönderin (Veya lütfen [email protected] adresine bir konu içeren bir e-posta gönderin: Geothermal_UniGEjob)

Kaynak: ThinkGeoEnergy