Haberler

İzmir Temiz Enerji Teknolojileri fuarı bugün başlıyor

Etkinlik duyurusu (kaynak: Wenergy )
Merve Uytun 9 May 2023

İzmir'de temiz enerji alanındaki ilk uluslararası fuar olan Wenergy-Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı ve Kongresi 9-11 Mayıs'ta İzmir'de yapılacak ve Jeotermalin de aralarında yer aldığı temiz enerji kaynaklarının kritik önemini irdeleyecek.

“Daha İyi Bir Gelecek” mottosu ile bu yıl ilk kez ziyaretçilerini ağırlayacak WENERGY EXPO Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı, 9-11 Mayıs tarihleri arasında jeotermalin de aralarında yer aldığı temiz enerji kaynaklarının önemini İzmir’den tüm dünyaya taşıyacak. Sektörün önde gelen isimlerinden 71 akademisyen, iş insanı ve enerji dünyası temsilcisinin konuşmacı olduğu kongre kapsamında 25 oturum düzenlenecek. Kongrede; enerji dönüşümü, sanayide yenilebilir enerji kullanımı, iklim değişikliği, elektrikli araçlar ve pek çok konu başlığı ele alınacak.

  • Tarih: 09-11 Mayıs 2023
  • Yer: Fuar İzmir
  • Hall: B Hall
  • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 18:00

Etkinlik kapsamında, JED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap ve JED Onursal Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoglu’nun konuşmacı olarak yer aldığı ”Yenilenebilir Enerjide Görünmeyen Güç: Jeotermal” başlıklı panel, 10 Mayıs 2023 Çarşamba günü Jeotermal Enerji Derneği tarafından  B Seminer Salonunda düzenleniyor.

Ayrıca 10 Mayıs günü 13.20 – 14.20 saatleri arasında gerçekleşecek, Jeotermal Enerji Oturumu’nda; İYTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Baba, Zorlu Enerji Kıdemli Proje Geliştirme Uzmanı Elif Demirhan ve Dikili TDİOSB Proje Danışmanı Fatih Üçgün konuşmacı olacak.

Wenergy Fuarı hakkında daha kapsamlı bilgi ve kongre programına https://wenergy.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Wenergy