Haberler

Jeotermal DHC tasarımı Yaz Okulu 2022, TU Delft

Şehir manzarası, Delft, Hollanda (kaynak: flickr/ bert knottenbeld, creative commons)
Merve Uytun 7 Mar 2022

TU Delft'teki 2022 Yaz Okulu, jeotermal bölgesel ısıtma ve soğutma sistemlerinin tasarımına odaklanacak.

Hollanda’daki Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft), 11-15 Temmuz 2022’de jeotermal bölgesel ısıtma ve soğutma sistemleri tasarlamaya odaklanan bir Yaz Okulu düzenleyecek. Yaz Okulu kayıtları henüz başlamadı ancak ilgilenen katılımcılar bu bağlantı üzerinden ön kayıt yaptırabilirler.

Bu yaz okulunun öğrenme etkinlikleri, katılımcıların ısı depolama bileşenleri de dahil olmak üzere yenilenebilir bir ısıtma/soğutma sistemi tasarlayacakları bir grup ödevine odaklanmıştır. Bu görevler, endüstri ortakları tarafından sağlanan uygulamadan gerçek durumlardır. Hafta boyunca katılımcılara, kilit uzmanlar tarafından kısa konferanslar aracılığıyla jeotermal ve ısı depolama ve dağıtım teknolojileri hakkında arka plan bilgisi verilecektir.

Isı arzı ve talebindeki büyük dalgalanmalar nedeniyle ısının nasıl depolanacağı ve yeniden kullanılacağına odaklanılmaktadır. Derslerin ve bu bilgiyi ödevlerde uygulamanın yanında, operasyonel jeotermal sistemlere (kuyu ısı eşanjörleri, akifer termal enerji depolaması, derin jeotermal) ve Hollanda kuyuları ve sondaj araştırma tesisine üç gezi yapılacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy