Haberler

Jeotermal ısı pompalarıyla evlerin dekarbonizasyonu, 20 Ekim 2021

AtlanticCouncil Web Semineri duyurusu
Merve Uytun 18 Eki 2021

Dandelion Energy Politika ve Ruhsatlandırma Direktörü Heather Deese ile Atlantic Council tarafından düzenlenen bu ilginç web seminerine katılın.

Energy Source Innovation Stream ‘in bir bölümü için Atlantic Council Küresel Enerji Merkezi’ne katılın. Seminer, yenilikleri geniş ölçekte pazara sunmak için özenle çalışan şirketler ve bireylerle yapılan görüşmeler yoluyla küresel enerji sistemini yeniden şekillendirme potansiyeline sahip yeni enerji teknolojilerini vurgulamaktadır.

Küresel Enerji Merkezi ET, 20 Ekim Çarşamba günü saat 16:00’dan itibaren Dandelion Energy Politika ve Ruhsatlandırma Direktörü Heather Deese’i ağırlayacak ve jeotermal ısı pompalarının konut binalarını karbondan arındırmaya, ev sahiplerinin elektrik faturalarından tasarruf etmesine ve temel şebeke ve ev esnekliği faydaları sağlamaya nasıl yardımcı olabileceğini tartışacak.

  • Tarih: 20 Ekim 2021 Çarşamba
  • Saat: 16:00 – Öğleden sonra 4.30. ET

Kayıt

Dandelion Energy Politika ve Düzenleme İşleri Direktörü Heather Deese ile bir söyleşi

Moderatörlüğünü, Atlantik Konseyi Küresel Enerji Merkezi Gelişmiş Enerji Müdür Yardımcısı Zachary Strauss yapacak.

Alan ısıtma, iklimlendirme ve su ısıtma, ABD hane halkının enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturur ve binalar toplam ABD karbon emisyonlarının yaklaşık yüzde 15’ini üretir. ABD Enerji Bakanlığı’na göre, jeotermal ısı pompaları, ev ısıtma ve soğutma için en enerji verimli ve çevre dostu seçenektir. Doğru koşullar altında, jeotermal ısı pompaları geleneksel klima ünitelerinin, kazanların, fırınların ve su ısıtıcılarının yerini alabilir, ev sahiplerine önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlayabilir, ev emisyonlarını azaltabilir ve karbon monoksit risklerini azaltabilir. Elektrikli jeotermal ısı pompaları, sığ yer altının sabite yakın sıcaklığından (~50°) yararlanarak kış aylarında yer altı ısısını evlere yönlendirir ve yaz aylarında binalardan ısıyı çeker ve toprağa enjekte eder. EnergySource Innovation Stream’in bu sayısında Heather Deese, özellikle belediyeler ve eyaletler, geleneksel HVAC sistemlerinin değiştirilmesini gerektirecek tamamen elektrikli bina kodlarını ve sıfır emisyon standartlarını benimserken, jeotermal ısı pompalarının temiz, elektrikli seçeneklerle evlerin karbonsuzlaştırılmasında nasıl önemli bir rol oynayabileceğini açıklayacak.

Lütfen bu sohbete web tarayıcınız, Zoom masaüstü veya mobil uygulamanız ve telefonla erişebileceğiniz Zoom web uygulaması üzerinden katılın. Soru-cevap bölümüne katılmak isterseniz, uygulama veya web üzerinden katılmalısınız. Sanal etkinliğe nasıl katılacağınız konusunda daha fazla bilgi almak için kayıt olmalısınız.

Kaynak: ThinkGeoEnergy