Haberler

Jeotermal Üniversite Yarışması, 2022 Sınıfı

Jeotermal Üniversite Yarışması 2022 etkinlik web sitesi (Kaynak: NREL/ ekran görüntüsü)
Merve Uytun 10 Ağu 2021

Jeotermal Üniversite Yarışması 2022 nin ayrıntılarını tartışmak için 14 Eylül 2021'de bilgilendirici bir web semineri düzenlenecek.

ABD Enerji Bakanlığı Jeotermal Teknolojileri Ofisi, 2022 Sınıfı Jeotermal Collegiate Challenge’ı duyurdu. Bu, American Made Challenges programı kapsamındaki başka bir yarışmadır ve Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) ile ortaklaşa yapılacaktır.

Jeotermal Üniversite Yarışması, akredite ABD merkezli kolej kurumlarına kayıtlı en az üç öğrenciden veya ABD merkezli olmayan kolej kurumlarına kayıtlı ABD vatandaşlarından oluşan ekiplerin katılımını davet eder. Bu durumda, “üniversite kurumu”, topluluk kolejleri, teknik kolejler ve geleneksel dört yıllık ve yüksek lisans düzeyindeki üniversiteler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir orta öğretim sonrası veya yüksek öğrenim okulunu ifade eder. Kayıt veya katılım için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Jeotermal Üniversite Yarışmasının 2021 yinelemesi, Dakota’da jeotermal ısı ve enerji üretmek için mevcut gaz kuyularını kullanma teklifleri nedeniyle Kuzey Dakota Üniversitesi ile Reykjavik Üniversitesi tarafından kazanıldı. Yarışmanın tam sonuçlarını bildirdik.

Yarışma için bilgilendirici bir web semineri 14 Eylül 2021’de saat 21.00’de (CEST) çevrimiçi olarak yapılacaktır. İlgilenen katılımcılar bu link üzerinden kayıt olabilirler.

Kaynak: ThinkGeoEnergy