Haberler

JICA, Kenya’daki GDC jeotermal projelerine destek sözü verdi

Menengai, Kenya'da Sondaj Mühendisi Alois Cherop ve Malavi heyeti (kaynak: GDC)
Merve Uytun 14 Haz 2022

Japon Uluslararası Şirketler Ajansı (JICA), bölgedeki jeotermal gelişimi hızlandırmak için kapasite geliştirme programları aracılığıyla Geothermal Development Company'i (GDC) destekleme sözü verdi.

Japon Uluslararası Şirketler Ajansı (JICA), bölgedeki jeotermal gelişimi hızlandırmak amacıyla kapasite geliştirme programları aracılığıyla Jeotermal Geliştirme Şirketi’ni (GDC) destekleme sözü verdi. Bu, jeotermal kalkınma için insan kapasitesini geliştirmek olan GDC’nin görevi ile uyumludur.

JICA Genel Müdürü, Altyapı Yönetimi, Hon. Tanaka Hiroo, JICA II. Aşama Jeotermal Buhar Tedarik ve Yönetimi için Kapasite Güçlendirme için Başlangıç ​​Töreni sırasında açıklamalarda bulundu . Toplantı 25, 2022 Çarşamba günü Nakuru Polo Center’da yapıldı.

JICA Projesi, enerji üretimi için sürdürülebilir buhar tedariki için kaynak değerlendirmesini ve yönetimini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Proje üç (3) yıl sürecektir.

JICA, Menengai’deki jeotermal kaynakların yeniden değerlendirilmesi ve buhar tedarik projesinin optimize edilmesi için girişim ve izleyici testlerinin yürütülmesinde ve ayrıca Menengai West, Paka, Korosi, Suswa ve diğer jeotermaldeki geliştirme planlarının gözden geçirilmesi ve güncellenmesi için destek verecektir. alanlar. Bu proje, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri 7 ve 13’ün gerçekleştirilmesine katkıda bulunacaktır.

Hon, “JICA ve GDC arasında yıllardır var olan işbirliği seviyesini takdir etmek istiyoruz ve Kenya’daki jeotermal gelişmeyi büyütmeye çalışırken kapasite geliştirmeye desteğimizi sürdürmeyi taahhüt ediyoruz” dedi. Hiroo.

GDC MD & CEO Müh. Jared O. Othieno, North Rift Bölge Müdürü Bay John Lagat tarafından okunan bir konuşmada, JICA’ya GDC’yi desteklemeye devam eden ilgisinden dolayı teşekkür etti. JICA’nın desteğinin, personeli arasında artan kapasitenin bir sonucu olarak GDC işini büyük ölçüde iyileştirdiğini kaydetti.

JICA özel elçisi, özel bir danışman olan Mihara Asahiko tarafından kuşatıldı. Ekip daha sonra GDC tarafından kaydedilen ilerlemeyi değerlendirmek için Menengai Jeotermal Projesini ziyaret etti.

Kaynak: ThinkGeoEnergy