Haberler

JOGMEC, jeotermal araştırma hibeleri için başvuru talep ediyor

Okuhida'da Onsen Onsen Goin Gifu, Japonya
Merve Uytun 21 Kas 2022

Japonya Petrol, Gaz ve Metaller Ulusal Şirketi (JOGMEC) yakın zamanda, jeotermal kaynak araştırma projelerinde işletme gideri sübvansiyonu hibeleri için başvuru talep eden bir belge yayınladı.

Japonya Petrol, Gaz ve Metaller Ulusal Şirketi (JOGMEC) yakın zamanda, jeotermal kaynak araştırma projeleri için işletme gideri sübvansiyonu hibeleri için başvuru talep eden bir belge yayınladı. Hibenin uygulanmasına yönelik ayrıntılı düzenlemelere bağlantılar JOGMEC Jeotermal web sitesinde Sübvansiyon hibesi bölümünde bulunabilir.

Talep çağrısı 2022 mali yılında uygulanacak projeler için olsa da, 2023 mali yılına kadar devam edecek araştırma planları için başvurular yine de kabul edilecektir.

JOGMEC’in sübvansiyon hibe portalına göre şirket, gelecek vaat eden jeotermal kaynakları doğrulamak için jeolojik araştırmalar, jeofiziksel araştırmalar ve kuyu sondajı araştırmaları gibi yüksek riskli başlangıç ​​araştırmaları için destek sağlıyor. 2020’de, FY2019 Jeotermal Enerji için Kaynak Geliştirme Araştırma Projesi kapsamında JOGMEC tarafından desteklenen 24 projeyi bildirdik. Bu listenin güncellenmiş bir versiyonu JOGMEC web sitesinde mevcuttur ve şu anda ülkede araştırılmakta olan jeotermal olasılıkların sayısı hakkında fikir vermektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy