Haberler

Kaliforniya’da Güneşin PV Değerini aşan Jeotermal Enerji ve Kapasite Değerleri

Solar PV installation at Fort Hunter Liggett, California (source: flickr/ U.S. Army Corp of Engineers, creative commons)
Eren Günüç 18 Eki 2017

Ormat Technologies'deki Sorumlu Müdür Paul Thomsen, 2017'de kombine jeotermal enerjinin kapasite değerlerinin Kaliforniya'daki güneş enerjisi kaynaklarının değerini önemli ölçüde aştığını gösteriyor.

Ormat Technologies’teki Genel Müdür ve Yönetici Direktör Paul Thomsen tarafından yayınlanan bir görüşte, 2017’de ilk kez Jeotermal enerjinin kombine enerji ve kapasite değerlerinin, güneş fotovoltaik kaynaklarının değerini önemli derecede aştığını yazıyor.

2017 yılının ilk çeyreğinde, Güney Kaliforniya’daki jeotermal enerjisinin toptan enerji değeri güneş enerjisi PV’sinden 13.50 $ / MWh daha yüksekti. Aynı zamanda, 2018 Kaynak Yeterlilik uyum süreci için marjinal güneş PV kapasite derecelendirme tahminleri, neredeyse yüzde 0 ila yüzde 20 arasındaydı ve jeotermal ile güneş PV arasında 18.50 $ / MWh’ye kadar bir kapasite değeri farkına neden oldu. ”

Yayın, jeotermalin, California Bağımsız Sistem İşletmecisi tarafından belgelendiği gibi pik saatler boyunca güneş PV’nin üretim süresinin dışında üretilebileceğinden, jeotermalin daha yüksek enerji ve kapasite değerleri sunduğunu belirterek jeotermal değerinin mükemmel bir örneğini oluşturdu.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak tam olarak PDF’e göz atabilirsiniz.

Kaynak: California Current, ThinkGeoEnergy aracılığıyla