Haberler

Kanada jeotermal projesi tarım fırsatlarını araştırıyor

Vermicomposting Feeding Bay (kaynak: Annelida)
Merve Uytun 1 May 2021

Jeotermal geliştirici Alberta, Kanada'da jeotermal ısının endüstriyel solucan gübresi tesisi geliştirmede nasıl kullanılabileceğini keşfetmek için araştırmalara başladı.

Kanadalı jeotermal geliştirme proje şirketi No. 1 Geothermal LP (Alberta No. 1), bugün endüstriyel solucan gübresi tesisi geliştirmeye jeotermal ısı sağlamayı araştırmak için Annelida Casting Innovation (Annelida) ile bir Mutabakat Anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu jeotermal doğrudan ısı kullanımı işbirliği, Alberta’nın Greenview Belediye Bölgesi, Kuzey’e giden endüstriyel ağ geçidinin kalbinde sürdürülebilir bir tarımsal kümelenme geliştirmenin başlangıcıdır.

Alberta No. 1’in CEO’su Dr. Catherine Hickson, “Annelida gibi yerel, yenilikçi şirketlere yenilenebilir ısı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” diyor. “Hem burada hem de Alberta genelinde, devasa miktardaki düşük sıcaklıklı jeotermal kaynaklarla enerji tesisleri, işletmelerin tüm operasyonlarının karbon etkisini azaltmaya çalışırken kendilerini bağlayabilecekleri merkezi bir nokta olabilir. ”

Annelida CEO’su Michael Launer, “Amacımız, çevreyi tehlikeye atmadan mükemmel organik biyo-uyarıcı, birinci sınıf solucan gübreleri üretmektir” diyor. “Alberta No. 1’in yenilenebilir ısısını, düzenli depolama alanlarından uzaklaştırılan organik atıkların kullanımını içeren, tamamen mekanize ve optimize edilmiş süreçlerimize entegre etmek, Annelida’nın çevresel etkisini ve ürünlerimizin tarımsal tedarik zinciri üzerindeki etkisini daha da azaltmamızı sağlıyor.”

Alberta No. 1’in bölgesel ısıtma sisteminin bölgedeki endüstriyel ve tarımsal müşteriler için 985 terajul emisyonsuz, temel yük ısısı ürettiği tahmin edilmektedir. Annelida’nın organik döküm üretim tesisinin Alberta No. 1 ile potansiyel ortak konumu, sera bahçeciliği, mahsul kurutma ve gıda işleme gibi tutarlı bir temiz ısı kaynağından yararlanabilecek diğer tarımsal fırsatları davet ediyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy