Haberler

Kayıtlar başladı: Afrika Jeotermal Enstitüsü Web Semineri Serisi 2

Jeotermal Enstitüsü, Auckland Üniversitesi, Yeni Zelanda
Merve Uytun 16 May 2022

Yeni Zelanda - Afrika Jeotermal Enstitüsü, sizleri Doğu Afrika Jeotermal Tesisi Web Semineri Serisinin ikincisine katılmaya davet ediyor.

Africa Jeotermal Enstitüsü, sizi jeotermal enerji üzerine çevrimiçi bir web seminerleri dizisi olan Doğu Afrika Jeotermal Tesisi Web Semineri Seri 2‘ye katılmaya davet etmekten memnuniyet duyar.

Kurslar, jeotermal teknik disiplinlerde bir dizi profesyonele ulaşmayı amaçlamaktadır. Yerbilimciler, Rezervuar ve Sondaj Mühendisleri, Enerji Santrali Mühendisleri ve diğer teknik uzmanlıklar, Direktörler / Yöneticiler, Proje Yöneticileri ve Geliştiriciler, Bakanlık personeli, Enerji Ajansları, Şirketler gibi enerji uzmanları dahil olmak üzere hem kamu hem de özel Doğu Afrika enerji sektörü işgücüne açıktırlar.

Jeotermal Enstitüsü daha önce 2021’de Doğu Afrika için başarılı bir dizi 9 web semineri yürüttü. 2022’deki 12 web seminerinden oluşan bu sonraki seri (2. seri) bu temellere dayanıyor ve güncel ve yeni konular sunuyor. Web seminerleri genellikle 1,5 saat uzunluğundadır ve muhtemelen ek okuma bağlantılarıyla birlikte önceden kaydedilmiş bir video sunumu içerir.

Katılımcıların soruları daha sonraki bir canlı Zoom Soru-Cevap oturumunda ele alınacaktır. Kurs sunucuları, Yeni Zelanda’dan kendi alanlarında uluslararası alanda tanınan uzmanlardır ve canlı Soru-Cevap oturumlarında hazır bulunacaklardır. İlgi ve uzmanlığa bağlı olarak, katılımcılar hangi oturumlara katılacaklarını veya tüm seriye katılacaklarını seçebilirler.

Bu web semineri serisi, Jeotermal Enstitüsü, Auckland Üniversitesi, Yeni Zelanda tarafından Afrika Birliği Komisyonu (AUC) ve Afrika Jeotermal Mükemmeliyet Merkezi (AGCE) ile ortaklaşa ve Yeni Zelanda Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’nın finansmanıyla düzenlenmiştir (MFAT).

Web semineri konuları aşağıdaki gibidir:

 1. Farklı jeotermal sistem türlerini anlama
 2. Jeotermal arama ve geliştirme sırasında gereken disiplinler arası jeoloji rolleri
 3. Jeotermal kuyu testi: genel bakış (Kayıt şu anda açık)
 4. Jeotermal ince delik delmeye genel bakış; kuyu teslim süreci ve kuyu tasarımı (Kayıt şu anda açık)
 5. Finansman kaynakları – hibeler, öz sermaye, borç
 6. Jeotermal modelleri anlama
 7. Yer üstü jeotermal mühendisliği
 8. mühendis rolü – spesifikasyonlara genel bakış, EPC ihaleleri, sözleşmeleri yönetme
 9. Wellhead enerji santralleri: bazıları, nedenler ve nasıl’ler ve başarılar ve daha iyi olabilecek şeyler
 10. İkili bir tesisin içinde – süreçler ve makineler
 11. Doğrudan kullanım
 12. Doğu Afrika’da hidrotermal sıvı akışı üzerinde fiziksel kontroller

Web seminerleri 3 ve 4 için Soru-Cevap oturumları sırasıyla 17 Mayıs ve 19 Mayıs’ta Doğu Afrika Saati ile 10.00’da planlanmıştır. Bu iki web semineri için kayıt şu anda bu bağlantı üzerinden yapılabilir.

Diğer web seminerlerine katılmak isteyenler bu formu yanıtlayarak ilgilerini dile getirebilirler. İlgilenen katılımcılar katılmak istedikleri web seminerlerini belirtebilir ve materyaller hazır olduğunda bildirim alacaklardır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy