Haberler

Kyuden, PetroGreen Energy’den hisse satın aldı

KIC ve PERC arasında Hissedar Sözleşmesinin imzalanması (kaynak: PERC)
Merve Uytun 29 Eki 2022

Japonya merkezli Kyushu Electric Power Inc., Filipinler'deki Maibarara jeotermal santralinin çoğunluk hissedarı olan PetroGreen Energy Corporation'da hisse satın aldı.

Yan kuruluşu Kyuden International Corporation (KIC) aracılığıyla Japon Kyushu Electric Power Co. Inc., Eylül 2022’de, Filipin merkezli yenilenebilir enerji şirketi PetroGreen Energy Corporation’ın (PGEC) %25 hissesini satın aldı.

PGEC, PetroEnergy Resources Corporation‘ın (PERC) yenilenebilir enerji iştirakidir. Bu satın alma ile PERC’in PGEC’ye olan ilgisi %90’dan %67,5’e düşürüldü.

PGEC, AC Energy Filipinler (%25) ve PNOC Renewable Corporation (%10) ile ortak girişim olan Maibarara Geothermal Inc.’in (MGI) çoğunluk (%65) hissedarıdır. Sto Maibarara Jeotermal Enerji Projesi. Tomas, Batangas, iki ünitesi arasında toplam 32 MW kurulu güce sahiptir.

Bu yılın başlarında MGI, Maibarara Jeotermal Enerji Projesine 10 ila 30 MW arasında elektrik üretim kapasitesi artışıyla üçüncü bir enerji santrali ekleme planlarını duyurdu. Bu, PERC’nin toplam yenilenebilir enerji kapasitesini artırma çabasının bir parçasıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy