Haberler

Latin Amerika Jeotermal Kalkınma Tesisi açılışında 5. Çağrı; 30 Mart 2020

GDF web sitesi anlık görüntü
Cannur Bozkurt 21 Şub 2020

Latin Amerika için Jeotermal Kalkınma Hizmeti (GDF) kapsamında 5. Niyet Beyanı Çağrısı, GDF web sitesi duyurusuna göre 30 Mart 2020'de açılacak.

Jeotermal Kalkınma Hizmeti, Latin Amerika için 30 Mart 2020’de 5. Teklif Çağrısını (CFP) İlgililere açacak.

Hizmetin (GDF) amacı Latin Amerika’da jeotermal enerji gelişimine kamu ve / veya özel yatırımları teşvik etmektir. Aşağıdaki faaliyetler için finansman mevcuttur:

  • Rezervuar onay kuyularının en umut verici jeotermal aramalarda en uygun yerini belirlemek için jeobilimsel yüzey çalışmaları.
  • Girişimcilerin sonraki geliştirme aşamaları için finansman sağlamalarına yardımcı olmak için rezervuar onay kuyularının en umut verici jeotermal aramalarında sondajı ve testi.

GDF, jeotermal arama riskinin azaltılmasına yardımcı olmak için mali destek sağlayacaktır. GDF, Latin Amerika’da jeotermal enerjiyi teşvik eden öncül bir çok şartı sağlayan girişimci oluşumdur. Bölgedeki jeotermal girişimciler için özkaynağa veya diğer finansman kaynaklarına erişimin iyileştirilmesi ve katılımcı ülkelerdeki elektrik üretimi planlamasında stratejik bir seçenek olarak jeotermal enerjinin oluşturulmasında katalitik bir rol oynaması beklenmektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy