Haberler

Latin Amerika ve Karayipler için 8. Jeotermal Kongresi, 8-10 Eylül 2021

GEOLAC 2021 afişi
Merve Uytun 30 Ağu 2021

8.si düzenlenen GEOLAC Jeotermal Kongresi. bir kez daha önemli jeotermal paydaşları sektörün büyüme bölgesinde bir araya getiriyor.

GEOLAC 2021, sektör ve bölge için kritik bir zamanda geldi. Jeotermal, Covid sonrası Latin Amerika ve Karayip ekonomilerini yeniden etkinleştirmede nasıl bir rol oynayabilir ve bölgenin karbondan arındırma ihtiyacına yanıt vermesine nasıl yardımcı olabilir? Jeotermalin maden, sanayi ve tarım sektörlerini güçlendirmesi (ve ısıtması) için ortaya çıkan fırsatlar var mı? Jeotermal, bölgedeki yeşil hidrojeni büyük zamana itmeye yardımcı olabilir mi?

Inter-Amerikan Kalkınma Bankası (IDB), Dünya Bankası ve ESMAP tarafından ortaklaşa düzenlenen GEOLAC, endüstrinin karşılaştığı zorlukları ele alacak, ulusal projeleri ve girişimleri sergileyecek ve endüstriyi ileriye taşımak için yeni ortaklıklar ve programlar için fırsatları keşfedecek. Nihayetinde GEOLAC, Latin Amerika ve Karayipler’de birinci sınıf jeotermal projelerin gelişimini hızlandırmaya hizmet edecek.

Etkinlik, ulusal yönetim ve endüstri liderlerinden kilit liderlerle derinlemesine sohbetler, proje vitrinleri, sektörler arası panel tartışmaları ve canlı tartışmalar ile iki günlük bir konferans unsuru ve ev sahipliğinde bölgesel bir Hükümet Jeotermal Vitrini olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Amerikalılar Arası Kalkınma Bankası. Buna ek olarak, Latin Amerika için Jeotermal Geliştirme Tesisi (GDF) tarafından düzenlenen yıllık Teknik Yardım Forumu (TAF), DFI’ların jeotermalin gelişimini hızlandırmaya nasıl yardımcı olabileceğine odaklanacak. Burada gündem hakkında daha fazla bilgi edinin.

Latin Amerika ve Karayipler’deki jeotermal enerji piyasası için yılın etkinliğini kaçırmayın:

https://newenergyevents.com/geolac/attend

Kaynak: ThinkGeoEnergy