Haberler

Latin Amerika ve Karayipler için 9. Jeotermal Kongresi, Meksika, 7-9 Kasım 2022

GEOLAC 2022 etkinlik afişi (kaynak: GEOLAC)
Merve Uytun 26 Tem 2022

7-9 Kasım 2022'de Mexico City'de gerçekleşecek olan Latin Amerika ve Karayipler için 9. Jeotermal Kongresi (GEOLAC) için erken kayıtlar başladı.

Latin Amerika ve Karayipler için Jeotermal Kongresi (GEOLAC) şahsen geri döndü ve 7-9 Kasım’da Mexico City’ye geliyor. Etkinlik için süper erken kayıt hala bu bağlantı üzerinden yapılabilir.

Heyecan bu yılki etkinliği çevreliyor. Birincisi, bölgesel jeotermal piyasası üç yıldan fazla bir süredir yüz yüze toplanmadığı için. İkincisi, jeotermal pandemiden çıkıp ilgi odağı haline geldiği için: jeopolitik, ekonomik ve iklim politikası hedeflerine ulaşmak için şimdi tam zamanı.

Meksika, uzun vadeli enerji planlamasının bir parçası olarak jeotermal öncelik vermeye devam ederken, konum için de heyecan var.

Bölgenin başka yerlerinde jeotermal, yalnızca temel yük enerjisi kaynağı olarak değil, aynı zamanda yeşil hidrojen üretimi ve lityum çıkarma gibi gelişen endüstrileri desteklediği için de kendine bir dava oluşturuyor. Jeotermal Doğrudan Kullanım, geniş kapsamlı uygulamaları ve iklim, sosyal ve ekonomik hedefler üzerindeki etkileri nedeniyle de ivme kazanıyor.

GEOLAC 2022 nasıl görünecek?

  • Derin Dalış Röportajları. Bölgedeki jeotermal kalkınmanın görünümü hakkında önemli ulusal liderler ve endüstri paydaşları ile derinlemesine görüşmeler
  • Proje Vitrinleri. Doğrudan kullanım uygulamasının ilham verici örneklerini vurgulayan ve benzer projelerin LAC ekonomilerini ve topluluklarını nasıl etkileyebileceğini gösteren canlı sunumlar ve Soru-Cevap oturumları
  • Çok Perspektif Panel Tartışmaları. Teknoloji, finans, düzenleme ve daha pek çok konuda çözüm toplama. Bu paneller, proje başarısı için gerekli tüm unsurları bir araya getirir.
  • Ulusal Güncellemeler. Bölgedeki yüksek siyasi ciro döneminde, doğrudan karar vericilerden enerji planlaması ve jeotermal için fırsatlar hakkında güncellemeler getiriyoruz.
  • Teknik Yardım Forumu (TAF). OGM liderliğinde, bölgenin jeotermali ilerletmek için kalkınma finansmanından nasıl yararlanabileceğini keşfedeceğiz.
  • IDB Paydaş Yuvarlak Masası. Bölgedeki her jeotermal ülkeden üst düzey hükümet yetkililerini ve düzenleyicileri bir araya getiren bu yılki yuvarlak masa, jeotermalin toplumsal cinsiyete ve yerli insanların eşitliğine katkıda bulunma potansiyelini araştırmayı amaçlıyor.
  • Süper erken kayıt ücretini güvence altına almak ve %20 indirimden yararlanmak için bugün kaydolabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy