Haberler

Montserrat Jeotermal Projesi Erken Pazar Katılımını Başlatıyor

Drilling site of MON-3 geothermal well in Montserrat, Caribbean (source: Bastien Poux)
Eren Günüç 22 Kas 2017

Karayipler'deki Montserrat'daki jeotermal projesi, bilgi toplamak ve projeyi ileriye taşımak için proaktif olarak kamu-özel ortaklarına bağlanmak isteyen açık erken pazar katılım sürecine başlamıştır.

Montserrat, Kuzey Amerika’da Antiller bölgesinde Birleşik Krallık’a bağlı bir ada. Adadaki volkan hareketleri canlılığını koruduğu için, zaman zaman volkanik depremler ve lav akıntıları yaşanmakta ve bölge halkı bundan etkilenmektedir. (Vikipedi)

Geçtiğimiz hafta, Montserrat Jeotermal Projesi erken pazar katılımı sürecini başlattı. Bu süreçle proje, projeyi ileriye taşımak için proaktif olarak kamu-özel ortaklarıyla bağlantı kurmaya çalışmaktadır.

Birinci toplantıda proje geliştiricisi EME, hem de Montserrat üzerine yayınlar yapan jeotermal çalışanlar için bir bilgi toplama sürecinin bir parçası olarak Exergy’den Bay Francesco Oppici ile bir araya geldi.

Sn. Oppici, Montserrat’tayken, Enerji Sorumlu Başbakanı Paul Lewis ve Proje Yöneticisi Sn. Owen Lewis ile bir araya geldi. Toplantıda  Felix Persaud, Rawlson Patterson, ve diğer hükümet ve teknik ilgili yetkilileri dahil etmek MCWEL gelen diğer kilit isimler ile buluştu. Ayrıca ziyarette Bay Oppici ile Müdür Kendall Lee ve tüm adada Jeotermal Enerji projeye önemli olan diğer Kıdemli personeli olarak Montserrat Araçları Limited (MUL) anahtar personel vardı.

Yapılan Röportajı buradan dinleyebilirsiniz:

Source: MNI Alive