Haberler

Nevada, Dixie Meadows’daki jeotermal enerji santrali onaylandı

Unionvzlle, Pershing County, Nevada (Kaynak, Flickr, Ken Lund)
Merve Uytun 28 Kas 2021

Bir kaç yıl süren incelemelerden sonra, 60 MW potansiyel kapasiteye sahip Dixie Meadows Jeotermal Projesi, Arazi Yönetimi Bürosu (BLM) Nevada tarafından onaylandı.

Arazi Yönetimi Bürosu (BLM) Nevada Stillwater Saha Ofisi, Dixie Meadows Jeotermal Geliştirme Projesinin onaylandığını duyurdu. Projenin geliştirilmesi Ormat Nevada tarafından yapılacaktır.

Bu proje, iki adet 30 MWe’ye kadar jeotermal enerji santralinin geliştirilmesini ve işletilmesini, 18’e kadar jeotermal üretim ve enjeksiyon kuyusu sahasının sondajını, jeotermal akışkan için boru hatlarının inşasını ve işletilmesini ve inşaatını içerecektir.

Proje, Nevada, Fallon’un yaklaşık 70 mil kuzeydoğusunda, Churchill ve Pershing bölgelerinde yer alacak.

Dixie Meadows’daki çevresel değerlendirmenin 2017’de tamamlandığını ve ardından gelen kamuoyu yorum dönemini daha önce bildirmiştik. O zamandan beri Ormat Nevada, bir Su Kaynakları İzleme ve Azaltma Planı oluşturmak için BLM ve diğer ortak kuruluşlarla birlikte çalıştı. Bu gözden geçirilmiş çevresel değerlendirme için Ocak-Şubat 2021 arasında başka bir kamu yorumu dönemi kullanıma sunuldu.

BLM, çevresel analiz ve karar kayıtlarıyla ilgili tüm belgeleri kamuya açık hale getirmiştir. Bu linkten onlara ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy