Haberler

Nevada’da güneş enerjisi ile güçlendirilmiş jeotermal proje için satın alınan kuyu saha ekipmanı

RenewGeo - şirket web sitesi (anlık görüntü)
Cannur Bozkurt 2 Ara 2019

UC Won LLC Nevada'da güneş enerjisi ile güçlendirilmiş jeotermal projesinin geliştirilmesi için gerekli kuyu saha ekipmanları satın alındı.

UC Won, LLC, ilk RenewGeo enerji santralinin geliştirilmesine başlamak için gereken kuyu saha ekipmanını aldığını duyurdu.

UC Won’un yönetici ortağı Mark Hauenstein, “Open Mountain Energy’nin projemizi ilerletmek için gerekli ekipmanı satın almamızı sağlamayı istediği için minnettarız. Amacımız, sadece karbon içermeyen enerji yaratmak değil, projelerimizi mümkün olan en sürdürülebilir şekilde geliştirmek. Mümkün olan her durumda mevcut kuyular ve teçhizatı yeniden kullanmaya çalışıyoruz ve jeotermal endüstrisinin önde gelen şirketi ile işbirliğimiz projemizi ilerletmemizi mümkün kıldı ve yardım çok takdir edildi.” dedi.

ABD ve Kanada’da, Kaishan Group şu anda yapım aşamasında olan birkaç jeotermal enerji projesinin planlanması, geliştirilmesi ve işletilmesi konusunda Salt Lake City, Utah Open Mountain Energy ile ortak çalışmaktadır. Open Mountain’ın enerji projeleri 85 MW net güç içeriyor. Kaishan Grubu Çin merkezli, 4.100’den fazla çalışanı, 6 ülkede ofisi ve 60 ülkede 200 satış noktası bulunuyor.

UC Won, LLC, uzun vadeli sürdürülebilir çevresel hedeflerle uyumlu enerji ile ilgili teknolojilere odaklanan bir portföy oluşturmak ve yönetmek için 2012 yılında kurulan bir Nevada limited şirkettir.

RenewGeo (renewgeo.com) 24/7 sürdürülebilir jeotermal kaynaklı elektrik enerjisi üretmek için güneş ısısının toprakta depolandığı Solar Artırılmış Jeotermal Enerji adı verilen tescilli termal depolama teknolojisini temsil eder.

Jeotermal olarak üretilen elektrik, sürekli ve güvenilir, temiz, karbonsuz bir güç kaynağı sağlayan birkaç yöntemden biridir. RenewGeo, büyük ölçekli, yeraltı termal depolamadan güç elde etmek için güneş ısısı alma potansiyeline sahip bilinen tek teknolojidir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy