Haberler

Nevada’da yeni 40 MW’lık Jeotermal geliştirme için onay

San Emidio jeotermal enerji santrali, Nevada (kaynak: ABD Jeotermal)
Merve Uytun 28 May 2021

Ormat Technologies, Nevada'daki San Emidio jeotermal sahasında 40 MW'lık yeni bir geliştirme için onay aldı.

Nevada ofisi Arazi Yönetimi Bürosu (BLM), Nevada ve Kaliforniya için iklim dostu yenilenebilir enerji üretecek olan Ormat Technologies Inc. tarafından önerilen North Valley Jeotermal Geliştirme Projesi San Emidio Jeotermal Sahası için bir Karar açıkladı. Bu proje, kamu arazilerindeki yenilenebilir enerji fırsatlarını genişleterek Biden-Harris yönetiminin “Yurtiçi ve Yurtdışındaki İklim Kriziyle Mücadele Yürütme Kararını” desteklemektedir. Proje, Haziran 2020’de başlayan bir süreçte BLM tarafından çevresel etki değerlendirmesine tabi tutuldu.

Black Rock Saha Müdürü Mark Hall, “Black Rock Saha Ofisi, kamu arazilerinde uygun olan yerlerde jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının gelişimini genişletmek için uzmanlar ve Kabile komşuları ile koordineli bir şekilde sıkı çalışıyor,” dedi.

Proje mevcut tesisi iyileştirecek ve 40 MW’a kadar elektrik üretmek için yeni bir enerji santrali inşa edecek. İnşaat, bir trafo merkezi, toplam 26 jeotermal üretim ve enjeksiyon kuyusu, yaklaşık 7,5 mil yer üstü boru hatları ve yakındaki NV Energy Eagle Trafo Merkezinde sona erecek olan santralden çıkan yaklaşık 58 mil uzunluğunda 120 Kilovolt havai enerji hattı içerecektir.

24.000 dönümlük San Emidio Jeotermal Birimi, dokuz federal jeotermal kiralama içerir ve Nevada, Gerlach’ın yaklaşık 15 mil güneybatısında San Emidio Çölü’nde yer almaktadır. Bölge, 1980’lerin sonunda 3,6 megavatlık Empire Jeotermal Santrali’nin inşası ile başlayan uzun bir jeotermal keşif ve üretim geçmişine sahiptir. San Emidio jeotermal kaynağının geliştirilmesi ve üretimi o zamandan beri devam etti, tesis tesisleri 2012 yılında 11,8 MW üretecek şekilde genişletildi

Kaynak: ThinkGeoEnergy