Haberler

North Tech Drilling, HS Orka’nın sondaj faaliyetlerini denetleyecek

Reykjanes HS Orka, İzlanda Jeotermal Enerji Santrali (Kaynak: Thinkgeoenergy)
Merve Uytun 20 Mar 2023

North Tech Energy'nin yan kuruluşu NTD, İzlanda'nın en büyük enerji şirketlerinden HS Orka ile sondaj faaliyetlerinin denetim ve danışmanlığına yönelik bir sözleşme imzaladı.

Power Company HS Orka, NTD’nin sondaj faaliyetleri için denetim ve danışmanlık sağladığını görecek olan North Tech Drilling (NTD) ile açık sözleşmenin yanı sıra tasarlanmış HS Orka sondaj projelerinin başlamasından önce gerekli planlama ve hazırlık için imzaladı.

HS Orka’nın NTD tarafından denetlenecek projelerinin ilki Nisan ayında Reykjanes Güç Planında başlayacak.

İzlanda şirketi North Tech Energy‘nin bir yan kuruluşu olan NTD, yüksek deneyim ekibini oluşturan jeotermal sondaj uzmanlarına gurur duyuyor. Şirket, enerji şirketlerine dünya çapında meslek ve sürdürülebilir jeotermal sondaj çözümleri sunma konusunda uzmanlaşmıştır.

HS Orka, İzlanda’da yenilenebilir enerji üretiminde liderdir. HS Orka, Reykjanes Yarımadası’nda nehiran bir hidrosuna ek olarak iki jeotermal enerji santraline sahiptir ve işletir. Bu yılın başlarında, Svartsengi jeotermal enerji santralinin 22-MWE genişlemesinin inşasının başladığını bildirdik.

Kaynak: ThinkGeoEnergy