Haberler

Öğrenci Jeotermal Tasarım Mücadelesi – jeotermal anlayışı geliştirmek

Jeotermal Tasarım Mücadelesi duyuru afişi
Cannur Bozkurt 22 Eki 2020

NREL ve ABD DOE, sosyal medyada bu yenilenebilir enerji kaynağının muazzam potansiyeli hakkında bilgi yaymak için, jeotermal verileri vurgulamaya yardımcı olacak yeni ve heyecan verici infografikler arıyor.

Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) ve ABD Enerji Bakanlığı (DOE), Jeotermal Tasarım Mücadelesi 2020 hakkında ayrıntılar yayınlayarak, öğrencileri, bu yenilenebilir enerjinin muazzam potansiyeli hakkında sosyal medyada jeotermal verileri vurgulamaya yardımcı olacak yeni ve heyecan verici infografikler yaratmaya çağırdı.

Zorlu Göreve Genel Bakış

Jeotermal Tasarım Yarışması™ aracılığıyla ABD DOE, Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO), öğrencilere jeotermal enerji uygulama zorlukları için yenilikçi çözümler geliştirme konusunda ilham verir. Yarışma ayrıca öğrencilerin temiz enerji iş gücüne girmeye hazırlanırken kariyer becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. GTO, geleneksel olarak jeotermal enerji ile ilgilenmeyen öğrencilerle etkileşim kurarak, jeotermal kaynaklar hakkında topluluklarda ve halkta farkındalık yaratmayı ve böylece jeotermal paydaş tabanını genişletmeyi amaçlamaktadır.

Sonbahar 2020 öğrenci yarışması, infografik geliştirme ve veri görselleştirmeye odaklanmakta ve geniş bir disiplin yelpazesini memnuniyetle karşılamaktadır. Amaç, jeotermalin anlaşılmasını sağlamak, jeotermal enerji teknolojilerinin faydalarını daha geniş bir şekilde anlatmak ve nihayetinde jeotermal gelişimin önündeki temel, teknik olmayan engellerin üstesinden gelmektir.

Daha fazla bilgi edinin

Program ve mevcut rekabet hakkında daha fazla bilgi edinmek için:

Öğrenci Jeotermal Tasarım Mücadelesi, ABD DOE ve NREL tarafından yönetilmektedir. DOE Jeotermal Teknolojileri Ofisi tarafından finanse edilmektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy