Haberler

Ormat Technologies, başarılı hisse arzıyla 340 milyon dolarlık finansman sağladı

Dora 2 Jeotermal Elektrik Santrali (kaynka: Ormat)
Cannur Bozkurt 7 Ara 2020

Ormat Technologies, şirketteki ek hisse arzıyla, net 340 milyon $ artış sağlayan bir finansman turunu başarıyla kapattı.

Ormat Technologies, Inc. (NYSE: ORA), hisse başına 74,00 $ ‘lık halka arz fiyatından ek 622.500 hisse satın alma opsiyonunun tam olarak uygulandığını duyurdu. Ek hisseler satın alma seçeneğinin tam olarak uygulanmasını sağladıktan sonra, Ormat tarafından halka arzda satılan toplam hisse sayısı 4.772.500 hisseye ulaştı. Bu da taahhüt indirimleri ve komisyonları ve ödenecek tahmini arz giderleri düşüldükten sonra yaklaşık 340 milyon dolarlık net gelirle sonuçlandı. ş

Ormat’ın İcra Kurulu Başkanı Doron Blachar, “Halka arzımızı başarıyla tamamladığımız için çok mutluyuz” dedi. “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) ve uluslararası yüksek kaliteli kurumlardan yatırımları güvence altına alabildiğimiz için mutlu ve gururluyum. Dünyanın her yerindeki müşterilere ve tüketicilere temiz, yenilenebilir enerji sağlarken hissedar değeri yaratmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Ormat, tekliften elde edilen net geliri, işletme sermayesi ve sermaye harcamaları dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için ve tamamlayıcı işler, teknolojiler veya varlıklar dahil olmak üzere potansiyel satın almalar için kullanmayı hedefliyor.

Halka arz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dosyalanan Form S-3’te (bir temel izahname ve ilgili bir prospektüs eki dahil) otomatik olarak etkili bir raf kayıt beyanı uyarınca yapılmıştır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy