Haberler

Peninsula Clean Energy, Open Mountain Energy ile 20 yıllık jeotermal enerji PPA’sı imzaladı

Yapım aşamasında olan Wabuska (Whitegrass no.1) jeotermal enerji santrali, Ağustos 2018 (kaynak: Open Mountain Energy)
Merve Uytun 20 Şub 2023

Peninsula Clean Energy, Nevada'daki Whitegrass No. 2 jeotermal projesinden enerji satın almak için Open Mountain Energy ile 20 yıllık bir PPA imzaladı.

California merkezli Community Choice Toplayıcı (CCA) Peninsula Clean Energy, Open Mountain Energy‘den (OME) 6 MW’lık jeotermal enerji için 20 yıllık bir enerji satın alma anlaşması (PPA) imzaladı. Enerji, Open Mountain Energy tarafından Nevada, Lyon County’de geliştirilen Whitegrass No. 2 projesinden gelecek.

OME, ABD’de jeotermal enerji projelerinin sahibi, geliştiricisi ve işletmecisi olan Kaishan Group’un bir yan kuruluşudur. Whitegrass No. 2 projesinin 2023 ortalarından sonlarına kadar enerji sağlamaya başlaması bekleniyor.

Peninsula Clean Energy’nin duyurusu, hidroelektrik projesiyle 15 yıllık sözleşme ve rüzgar enerjisi projesiyle 3 yıllık sözleşme gibi diğer yenilenebilir enerji kaynaklarıyla benzer anlaşmaların imzalanmasının ortasında geliyor. CCA ayrıca daha önce Heber 2 jeotermal tesisinden 26 MW temiz enerji için Ormat Technologies Inc. ile 15 yıllık bir PPA imzalamıştı.

Kaynak: ThinkGeoEnergy