Haberler

Petrol, gaz ve jeotermalin dijital dönüşümünü hedefleyen işbirliği

Sitede sondaj kulesi, Weilheim, Bavyera - resim hikayeyle ilgili değil (kaynak: Erdwaerme Oberland)
Merve Uytun 29 Eyl 2021

Lytt ve Baker Hughes'un yeni bir işbirliği, jeotermalde karbon yakalama, kullanma ve depolama (CCUS) için somut fırsatlarla petrol ve gaz operasyonlarının dönüşümünü hızlandırmayı amaçlıyor.

Geçen hafta yayınlandığı üzere, gerçek zamanlı, sensör etkin yazılım ve analitik sağlayıcısı LYTT, lider enerji teknolojisi şirketi Baker Hughes ile yeni bir işbirliğini duyurdu. İşbirliği anlaşması, LYTT’nin fiber optik veri analitiği ve bulut tabanlı yazılımını Baker Hughes’un tamamlamaları ve iyi müdahale donanımı ve hizmet uzmanlığıyla birleştirerek müşteriler için yeni bir fırsat yaratıyor.

Ortak müşteri teklifi, kuyu deliği içinde dağıtılmış sensör ağları uygulayarak petrol ve gaz alanlarından üretimi optimize eden eyleme geçirilebilir öngörüler üreterek petrol ve gaz sektörünün dijital dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olacak. Dijitalleştirme ayrıca sağlık, güvenlik ve çevresel riskleri azaltabilecek uzaktan izlenen operasyonları mümkün kılıyor.

İşbirliği anlaşması ayrıca diğer alanlara aktarılabilir dijital uygulamalara da sahiptir. LYTT’nin Baker Hughes ile olan işbirliği, başlangıçta petrol ve gaz pazarlarına hizmet vermeye odaklanacak olsa da, ekip, buhar destekli yerçekimi drenajı (SAGD), jeotermal ve karbon yakalama, kullanım ve depolama (CCUS) için müşterilere gelişmiş teknoloji çözümlerini genişletmeyi umuyor.

LYTT’nin kurucu ortağı ve baş iş geliştirme sorumlusu Tommy Langnes, “LYTT, enerji liderlerini verilerin daha iyi kullanılması yoluyla net sıfır stratejilerini hızlandırma ve riskleri azaltma konusunda destekliyor” dedi. Petrol ve enerji şirketleri, hem şimdi hem de gelecekte karşılaştıkları zorlukları karşılamak için dönüşüm yapmaları gerektiğini biliyorlar ve LYTT, veri boşluğunu kapatarak ve enerji şirketlerini operasyonel bir adım değişikliğini yönlendirmek için kritik öngörülerle donatarak hedeflerini destekliyor. Baker Hughes ile işbirliğimiz hem taraflar hem de enerji sektörü için dijital yolculuklarını hızlandırmaları için bir fırsat.”

Petrol Sahası Hizmetleri tamamlama ve kuyu müdahalelerinden sorumlu başkan yardımcısı Jim Sessions, LYTT ile ‘Baker Hughes’ işbirliğinin, petrol ve gaz varlıklarının üretkenliğini, performansını ve ömrünü artırarak müşterilerin operasyonlarını dönüştürmek için mevcut dijital yeteneklerimizi daha da güçlendirdiğini söyledi. Fırıncı Hughes. “Müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandırmak için yazılım teknolojisini donanım ve hizmetlerimizle entegre etme konusundaki benzersiz yeteneği nedeniyle LYTT ile bu işbirliğini oluşturduk.”

Kaynak: ThinkGeoEnergy