Haberler

PG&E, Kaliforniya’daki Coso Jeotermal Santralinde 60 MW / 240 MWh pil depolama tesisi kuracak

http://cosoenergy.com/who-we-are/
Cannur Bozkurt 25 May 2020

Kaliforniya merkezli hizmet kuruluşu PG&E, Kaliforniya, Little Lake'deki Coso jeotermal enerji santralinde 60 MW / 240 MWh lityum iyon pil depolama tesisi kurmayı planlıyor

Kaliforniya merkezli Pacific Gas and Electric Company (PG&E), 423 MW veya 1.692 MWh’a kadar beş lityum iyon pil depolama projesi için Kaliforniya Enerji Komisyonu’ndan onay talebinde bulundu. Jeotermal bir tesisle birlikte entegre olarak yürütülecek 60 MW / 240 MWh pil depolama projelerin tümü 18 Temmuz 2021 tarihli ticari çevrimiçi tarihle teslim edilecek.

60 MW / 240 MWh pil, Kaliforniya’daki Little Lake’deki Coso jeotermal santralleri ile birlikte bulunacak.

Coso Battery Storage, LLC, CGP Holdings, LLC’nin yüzde yüz iştirakidir. Coso Pil Depolama, Middle River Power LLC ile inşaat ve işletme aşamasında Middle River Power’a geliştirici ve yönetici olarak hareket etme yetkisi verecek bir Varlık Yönetim Anlaşmasına sahip olacaktır. Middle River Power, California, Maryland, Virginia ve West Virginia’da 3.000 MW’ın üzerinde doğal gaz, kömür, jeotermal ve güneş enerjisi üretim tesislerini içeren yönetim veya geliştirme aşamasında varlıklara sahiptir.

Proje, lityum iyon pil enerji depolama kaynağı olacak ve Inyo County’de bulunan mevcut bir jeotermal proje ile birlikte gerçekleştirilecek. Jeotermal proje, enerji depolama projesine ilave 60 MW için yeterli kapasite ve teslim edilebilirliğe sahip mevcut bir arabağlantı sözleşmesine sahiptir. Mevcut jeotermal tesisten depoya teslim edilebilirliği aktarmak için CAISO’ya bir Malzeme Değişiklik Talebi sunulmuştur ve sonuçlar Mayıs 2020’nin ortalarında açıklanacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy