Haberler

PIVOT 2022 çevrimiçi jeotermal konferansı başladı

Etkinlik duyurusu
Merve Uytun 25 Tem 2022

25-29 Temmuz 2022'de, PIVOT 2022 "Herkes İş Başına" jeotermal konferansını ve özellikle tüm önemli konularda ısı ve ilgili panelleri kaçırmayın.

Bu yılki PIVOT jeotermal konferansı şimdiden büyük bir başarı gibi görünüyor. … son derece iddialı, heyecan verici ve dolu bir programla etkinlik, inanılmaz miktarda harika oturumlar vaat ediyor. Bu yüzden PIVOT 2022 – Herkes İş Başına ‘yı kaçırmayın.

Etkinlik, çeşitli çağdaş jeotermal konularda “canlı panel, yuvarlak masa, yarışma ve ocak başı sohbet tarzı oturumlarla tam beş gün olacak. PIVOT2022’de her gün farklı bir tema izlenecek, böylece katılımcılar kendileriyle en alakalı konulara kolayca odaklanabilecekler. PIVOT2022 canlı olarak on dile çevrilecek ve katılım ücretsiz. Herkes küresel olarak kabul edilir.

Programın tamamına göz atın ve etkinliğe kaydolun >> buradan <<

Diğer birçok oturumu gözden düşürürken, ısıya odaklanan bazı özel oturumlara işaret etmeyi çok isterim. Bunu önemli bir konu haline getiren küresel enerji geçişi (ısı geçişi) için jeotermal enerjinin en faydalı özelliklerinden biridir. Ayrıca, Ukrayna durumu ve Avrupa’nın yaşadığı enerji krizi bağlamında ulusal güvenlik ışığında da son derece yerinde bir konudur.

25 Temmuz Pazartesi

13:00 (GMT) – Bir Isı Pili Olarak Dünya: Yeraltı Enerji Depolamayı Çözebilir mi (Nick Cestari, Joseph Batir, Ph.D., Dr. Palash Panja, Travis McLink, Dr. Jack Norbeck ile birlikte)

26 Temmuz Salı

17:00 (GMT) – Hidrokarbonlardan Isıya: Teknoloji Transferi, Geliştirme, Hızlandırma ve Ölçek/ Teksas’ta Jeotermalin Geleceği Rapor Önizlemesi (Rebecca Schulz, P. Pejman ile birlikte) Shoeibi Omrani, Gioia Falcone, Dragutin Domitroviç, Junichi Sugiura )

27 Temmuz Çarşamba

14:00 (GMT) – Jeotermal ile Isıyı Karbondan Arındırmak: Büyük Başlatmalara ve Girişimlere Genel Bir Bakış (Ben Furnas, Caroline Hon, Sean Porse, Eveline deVaal, Alexander Richter ile birlikte)

28 Temmuz Perşembe

13:00 (GMT) – Ukrayna, AB Enerji Krizi ve Jeotermal Fırsat (Gerdi Breembroek, Sanjeev Kumar, Julian Popov, Andreas Graf, Alexander Richter ile birlikte)

14:00 (GMT) – Jeotermal Seracılık Gıdanın Geleceği Olabilir mi? Jeo-Tarım Devrimini Keşfetmek (Jennifer Mei-Mei Pickering, Jesse Nyokabi, Martin van der Hout, Kelly Blake, Karl Farrow ile birlikte)

18:00 (GMT) – Kim Isı Sahibi? Legal Perspectives & We Go From Here (Ben Sebree, Gabriel Eckstein, Peter E. Hosey, Nicholas C. Miller, Michael J. Tomsu ile birlikte)

Ama elbette risk sermayesi, teknolojiler ve çok daha fazlası hakkında heyecan verici (ve belki daha da fazlası…) bir sürü başka oturum var. Bu heyecan verici etkinliği kaçırmayın.

Buradan kaydolun: https://geo.touchcast.com/showtime/pivot2022/join

… ve küçük bir ısınma olarak, geçen yılki etkinliğin kayıtlarını burada bulabilirsiniz: https://www.thinkgeoenergy.com/recordings-pivot2021-geothermal-reimagined-event/

Kaynak: ThinkGeoEnergy