Haberler

PIVOT 2022 için başvurular başladı – Herkes iş başına!

PIVOT2022 etkinlik duyurusu
Merve Uytun 28 Haz 2022

Yeniliklerin, teknolojilerin, fikirlerin ve fırsatların en ilginç noktalarını vurgulayan bir dizi oturum ve etkinlik olan PIVOT 2022 için kayıtlar başladı. Oturumlar çevrimiçi düzenleniyor ve katılım ücretsizdir.

25-30 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleşecek hibrit bir konferans olan PIVOT 2022 için kayıtlar başladı. Oturumlar sanal ve katılım ücretsiz. İlgilenen katılımcılar bu link üzerinden kayıt olabilirler.

2020’de başlatılan yıllık PIVOT “Hidrokarbonlardan Isıya” etkinlikleri, petrol ve gaz endüstrisinin jeotermal araştırma, geliştirme ve ölçekte katılımını izlemeyi, kutlamayı ve teşvik etmeyi amaçlayan on yıllık bir seridir, dolayısıyla bir duyurudur. İlk yılın teması olan “Jeotermal On Yılı Başlatmak” hem medya hem de endüstri için bir slogan haline geldi ve bu devasa temiz enerji kaynağındaki fırsatı anlatıyor.

Bu yılki etkinlik, yeni araştırma, yeni veriler, yeni girişimler ve dahil olan yeni oluşumları hedefliyor. Etkinlik, önde gelen girişimlerden henüz kamuya açıklanmayan yükselen seslere ve yeni verilere odaklanıyor.

Katılımcıların katılmak istedikleri oturum türlerine odaklanmalarını kolaylaştırmak için günler temalara bölünmüştür. Programa bu bağlantıdan ulaşılabilir, konuşmacı kadrosu iki hafta sonra duyurulacak.

PIVOT 2022, 22-23 Temmuz hafta sonu inanılmaz bir müzik ekibiyle başlıyor. Konser tüm dünyada ücretsiz olarak canlı yayınlanacak. Konserle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca 29 Temmuz’da Houston’daki Karbach Brewery’de bir kapanış kutlaması olacak. Giriş ücretsizdir, ancak yer sınırlıdır. Katılmak isteyenlerin bu link üzerinden kayıt yaptırmaları rica olunur.

PIVOT 2022’nin bir parçası olarak, jeotermalin küresel olarak ölçeklenebilir hale getirilmesiyle ilgili yıkıcı araştırma fikirleri için bir rekabet olacak. Kazanan iki takıma ilgili araştırma kurumuna nakit ödüller verilecektir. Bu yarışmaya son başvuru tarihi 1 Temmuz 2022’dir. Başvurular bu bağlantı üzerinden kabul edilmektedir.

Son olarak, bir Jeotermal Datathon, katılımcıları Utah FORGE’dan gelen verileri kullanarak gerçek dünyadaki bir EGS problemini çözmek için verilerini ve mühendislik becerilerini kullanmaya zorlayacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy