Haberler

PLN, Endonezya jeotermal projelerinin danışmanlık ihalesi

Flores Adası, Doğu Nusa Tenggara, Endonezya (kaynak: flickr/ Gabriel ^(oo)^, creative commons)
Merve Uytun 16 Haz 2022

PT PLN, Endonezya'daki Mataloko ve Ulumbu jeotermal projelerinde yerbilimleri danışmanlığı sağlamak üzere bir ihale başlattı.

Endonezya’nın devlete ait kamu hizmeti şirketi PT PLN (Persero), ilgili taraflara İş Tedarik, Meslektaş Değerlendirmesi ve PLTP Ulumbu’nun (2 x 20 MW) ve PLTP Mataloko (2 x 10 MW) Kuyu Geliştirilmesi için açık ihale davet mektubu yayınladı.

İlgilenen tarafların en geç 24 Haziran 2022’ye kadar bir İlgi Bildirimi ve Kısa Şirket Profili sunması gerekmektedir. Ön yeterlilik belgelerinin daha sonra en geç yerel saatle 15:00’e kadar 27 Haziran 2022’ye kadar sağlanması gerekecektir.

Muhtemel danışmanlar e-posta yoluyla (ilgili İlgi Bildirimi ve Kısa Şirket Profili ile birlikte) aşağıdaki adreslere kayıt olabilirler:

Danışmanlık hizmetlerinin devreye alınması, iki jeotermal proje için en uygun sondaj stratejisini elde etmeyi, böylece güven seviyesini artırmayı ve sondaj doğruluğunu iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu ihale teklifi APLN finansmanı ile yapılacak ve PT PLN (Persero) Mal/Hizmet Alımına İlişkin Kılavuza göre yapılacaktır.

Ön yeterlilik, keşif aşamasında Yerbilimleri ve İyi Hedefleme Çalışmaları ile ilgilenen ve deneyime sahip olan taraflara açıktır. Seçim, Ön Yeterlilik belgesi tarafından belirlenen kriterleri karşılayan katılımcılar için bir açık ihale süreci ile yapılacaktır. Kriterler, katılımcıların işi yürütme yeteneklerinin yanı sıra teknik deneyimlerini ve finansal yeteneklerini açıklayan kategorilere dayanmaktadır.

Ulumbu ve Mataloko jeotermal projelerinin ikisi de Endonezya’nın Flores Adaları’nda bulunuyor. 2019 yılında PT PLN, bu iki projeyi 2028 yılına kadar 115 MW jeotermal enerji üretim kapasitesinin potansiyel eklenmesinin bir parçası olarak dahil etti.

Kaynak: ThinkGeoEnergy