Haberler

PLN, Endonezya’daki Jeotermal Çalışma Alanları İçin Teklif Davetiyesi yayınladı

Halmahera Tengah, Maluku Utara, Endonezya (kaynak: flickr/ Achmad Rabin Taim)
Merve Uytun 2 May 2023

PT PLN, Endonezya'daki dört Jeotermal Çalışma Alanı için Uluslararası İhale ilan etti. Tekliflerin 4 Temmuz 2023 tarihine kadar gönderilmesi isteniyor.

Endonezya’nın devlete ait elektrik şirketi PT PLN (Persero), dört PLN Jeotermal Çalışma Alanının geliştirilmesi için teklif vermeye davet etti. Bu, PLN’nin Endonezya’da jeotermal geliştirme için stratejik ortaklıklar arayan daha önceki bir duyurusunu takip ediyor.

Bu davet, yerli veya yabancı şirketler, konsorsiyumlar ve ticari kuruluşlar da dahil olmak üzere tüm ilgili taraflara açık. Uluslararası Rekabetçi İhale için sunulan dört alan aşağıdaki gibi:

Tulehu (20 MW) – Merkez Maluku, Maluku Eyaleti

Atadei (10 MW) – Lembata, Doğu Nusa Tenggara Eyaleti

Songa Wayaua (10 MW) – Güney Halmahera, Kuzey Maluku Eyaleti

Tangkuban Parahu (20 MW) – Subang, Bandung, Purwakarta, Batı Java Eyaleti

Tüm katılımcılar, Jeotermal Çalışma Alanlarının herhangi birine veya tamamına teklif verebilir. İhale süreci iki aşamada uygulanacak. Teklifler en geç 4 Temmuz 2023, Batı Endonezya Saati ile 14:00H’de sunulacak. Programı daha sonra duyurulacak olan bir ihale öncesi toplantı yapılacak.

Teklif Talebi (RFP)

Katılımcı, RFP’ye kaydolmadan önce, her bir PLN Jeotermal Çalışma Alanı için iade edilmeyen 277.500.000 IDR (KDV dahil) ödeyecek. Bu, aşağıdaki hesaba banka havalesi yoluyla yapılacak:

Banka Hesabı Sahibinin Adı: PT PLN (Persero)

Banka Adı: PT Bank Negara Endonezya (Persero) Tbk

Banka hesabı numarası:

Kayıt olmak ve RFP belgelerini toplamak için Katılımcının aşağıdaki belgeleri Cc ile [email protected] adresine göndermesi gerekmektedir: [email protected], [email protected] ve konusu “[konumu girin] konumunda Jeotermal Çalışma Alanı”

Endonezyalı katılımcılar için Vergi Kimlik Numarasının kopyası (Nomor Pokok Wajib Pajak – NPWP).

Yetkili kişi tarafından usulüne uygun olarak imzalanmış ve mühürlenmiş 10.000 Rp Endonezya damga vergisinin üzerinde Gizlilik Beyanı yazısı. Taslak şu bağlantıdan indirilebilir: https://tinyurl.com/Letterconfidentiality

RFP için banka havalesi dekontu kopyası.

PLN kaydı ve RFP ödemesini onayladıktan sonra, Katılımcı, 3 Mayıs 2023’ten teklif verme tarihinden bir gün öncesine kadar RFP’nin elektronik bir kopyasını alacak.

İşin kapsamı

Proje şirketi aracılığıyla seçilen ortak(lar), PLN Jeotermal Çalışma Alanları ile ilgili tüm işleri yürütmek üzere PLN ile Jeotermal Arama ve Enerji Dönüşüm Sözleşmesi (GEECA) imzalayacak. Bunlar, arama faaliyetlerini, fizibilite çalışmalarını, tesisin inşasını, buharın dönüştürülmesini, işletmeleri ve memba ve mansap varlıklarının bakımını içeriyor.

Seçilen ortak(lar) keşif faaliyetini gerçekleştirecektir. Jeotermal kaynakların başarılı bir şekilde araştırılması ve ekonomik uygunluğun değerlendirilmesinin ardından proje, PLN Bağlı Kuruluşunun katılımıyla seçilen ortak(lar) tarafından yürütülecek. Seçilen ortak(lar) ve PLN Bağlı Kuruluşu, Jeotermal Buhar Sahası Tesisi ve Enerji Santrali’ni tasarlayacak, mühendisliğini yapacak, finanse edecek, inşa edecek, test edecek, devreye alacak, sahibi olacak, işletecek, bakımını yapacak ve PLN’ye devredecek.

Daha fazla ayrıntı RFP’de sağlanacak.

Kaynak: ThinkGeoEnergy