Haberler

Reuters – Küresel Enerji Geçişi Konferansı, 14-15 Haziran 2022

Etkinlik duyurusu
Merve Uytun 28 Nis 2022

Reuters tarafından düzenlenen Küresel Enerji Geçişi 2022 konferansı, iklim değişikliğine karşı mücadelede karbonsuzlaşmayı, somut eyleme dönüştürmekte neler yapılabileceğinin tartışılacağı önemli bir etkinlik olacak.

Küresel Enerji Geçişi 2022 konferansı – bir Reuters etkinliği – (14-15 Haziran, New York) pazar payını garantilemek ve kuruluşunuzu geleceğe hazırlamak adına gereken iş açısından kritik bilgileri sunmaya yardımcı olmak için 500’den fazla kilit enerji karar alıcısını bir araya getirecek.

Etkinlik, olası olana meydan okumak, ölçütler belirlemek üzerinedir. İklim eyleminin arkasındaki görev açıktır. Küresel işletmelerin net sıfır söylemlerini somut eyleme dönüştürme zamanı geldi.

2022 Küresel Enerji Dönüşümünün Beş Sütunu:

  • Net Sıfırı Sunmak: Başarılı geçiş iş modelleri neye benziyor? Küresel işletmeler bu karmaşık enerji ortamında nasıl hareket ediyor?
  • Toplum, Yönetişim ve İnsanlar: Enerji geçişi iş gücünüzü ve uzun vadeli yetenek hattınızı nasıl etkileyecek? Adil Geçişi nasıl sağlayabiliriz?
  • Piyasalar, Finans ve Yatırım: Enerji geçişinde piyasaların rolü nedir? Enerji geçiş sektöründe gelişen pazarları nasıl inşa edebiliriz?
  • Temiz Teknoloji ve Elektrifikasyon: Kuruluşunuzun geçişini ileriye taşıyacak temiz teknolojideki en son yenilikler nelerdir? Toplu elektrifikasyonu nasıl gerçekleştirebiliriz?
  • Sanayi Geçişi: Geleceğin ağır sanayisi neye benziyor? CCS ve diğer teknolojiler yarının ağır sanayisini nasıl geliştirecek?

Reuters Events ekibi, geçiş stratejiniz için kesin bir kılavuz sunmak için sektörlerin önde gelen küresel yöneticilerini ve politika yapıcıları bir araya getirecek bir konuşmacı kadrosunu dikkatli bir şekilde bir araya getirdi.

Tam enerji geçişine odaklanırken, aralarında TotalEnergies, Baker Hughes gibi petrol ve gaz oyuncuları, Avrupa Birliği Komisyonu’ndan gelen diğer önemli konuşmacılar, herkes için Sürdürülebilir Enerji ve daha fazla.

Heyecan verici programı buradan inceleyebilirsiniz.

Jeotermal enerjiyi zorlamaya ve tam enerji geçişindeki önemli rolünü desteklemeye devam edeceğiz.

ThinkGeoEnergy, etkinliğin gururlu bir medya ortağıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy