Haberler

Sanal etkinlik – Geliştirilmiş Jeotermal Enerji Zirvesi, 11 Mayıs 2023

Gelişmiş Jeotermal Sistemlerin basitleştirilmiş diyagramı (Kaynak: ABD Enerji Bakanlığı)
Merve Uytun 24 Nis 2023

EGS teknolojilerinin geliştirilmesinde paydaşları sanal olarak bir araya getirmeyi amaçlayan Geliştirilmiş Jeotermal Enerji Zirvesi için kayıtlar başladı.

DOE’nin Gelişmiş Jeotermal Sistemlerin (EGS) maliyetini 2035 yılına kadar MWh başına %90 oranında 45 ABD Dolarına düşürmeyi amaçlayan girişimi, Geliştirilmiş Jeotermal’i (Enhanced Geothermal Shot) tartışmak için sanal olarak paydaşlar bir araya geliyor.

Sanal etkinlik 11 Mayıs 2023’te 10:30 AM – 4:30 PM ET arasında olacaktır. Bu bağlantı üzerinden kaydolabilirsiniz.

Gelişmiş Jeotermal Atış girişimi, sondaj, mühendislik, veri işleme ve toplama ve rezervuar yönetimi teknolojilerinde araştırma ve geliştirmeyi agresif bir şekilde hızlandırarak EGS projelerinin geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. DOE, bu yılın başlarında Energy Earthshot Araştırma Merkezleri (EERC) için 200 milyon ABD doları tutarında finansman sağladığını duyurdu.

Bu zirve, hükümet ve özel sektör paydaşlarını ABD’nin jeotermal enerjiden faydalanmasına yardımcı olma konusundaki zorluklara ve fırsatlara dalmak için bir araya getirecek. Konuşmacılar arasında Jeotermal Teknolojiler Ofisi, Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı, Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı ve Fervo Energy yer alıyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy