Haberler

Solar şarjlı jeotermal depolama teknolojisi, Nevada’da onay aldı

"Güneş enerjisi ile güçlendirilmiş jeotermal enerji" sisteminin konsept çizimi (kaynak: RenewGeo)
Cannur Bozkurt 4 Kas 2019

Nevada'da güneş enerjisi ile güçlendirilmiş jeotermal enerji teknolojisi üzerine çalışan bir şirket, Kamu Kurumları Komisyonundan Nevada'daki son kullanımlı müşterilere devlet düzenlemesi olmadan hizmet vermelerine izin veren bir sipariş aldı.

UC Won’un güneş artırmalı jeotermal enerji teknolojisinin Nevada’da devlet düzenlemesi olmadan son kullanımlı bir müşteriye hizmet verebileceğini doğruladı.

Davison Van Cleve Hukuk Firmasından olan UC Won’un avukatı Curt Ledford, “Bugün Komisyon’un kararı, UC Won’un devrim niteliğindeki teknolojisinin Nevada’da ihtiyaçlarının karşılanması için % 100 yenilenebilir kaynak arayan belirli bir müşteriye hizmet verebileceğini” söyledi.

Komisyonun bu soketteki Emri, UC Won’un, projenin Nevada yasaları tarafından yasaklanmayacağını veya Komisyon tarafından yapılan oran düzenlemesine tabi olmayacağını anladığını doğruladı. Komisyon, sırasıyla, “Dilekçede açıklanan tesis halka açık değildir” dedi. Ayrıca, Komisyon, yakın zamanda değiştirilmiş olan NRS 704B’nin gerekliliklerinin “Dilekçede açıklanan işlem için geçerli olmadığını tespit etti. ”

UC Won’un yönetici ortağı Mark Hauenstein, “Önerilen üretim projemiz için bir Beyan Emri talebimizi incelediği için Komisyona ve Çalışanlarına gerekçeli ve düşünceli olduğu için teşekkür ediyoruz. Ayrıca, yeni elektrik üretimi gereksinimlerine hizmet etmek için yenilikçi bir yaklaşımı göz önünde bulundurarak gösterdiği çabalardan dolayı Komisyon’u alkışlıyoruz. Bu, Nevada’nın yeni yenilenebilir enerji teknolojilerinin geliştirilmesi ve yayılmasında yolunda kalmasına yardımcı olacak. ”

UC Won, LLC, uzun vadeli sürdürülebilir çevresel hedeflerle uyumlu enerji ile ilgili teknolojilere odaklanan bir fikri mülkiyet portföyü oluşturmak ve yönetmek için 2012 yılında kurulan bir Nevada limited şirkettir.

RenewGeo (renewgeo.com) 24/7 sürdürülebilir jeotermal üretilen elektrik enerjisi üretmek için güneş ısısının zeminde depolandığı Solar Artırılmış Jeotermal Enerji adı verilen tescilli süreci temsil eder.

Jeotermal olarak üretilen elektrik, sürekli ve güvenilir bir temiz, karbonsuz güç kaynağı sağlayan birkaç yöntemden biridir. RenewGeo, büyük ölçekli, yeraltı termal depolamadan güç elde etmek için güneş ısısı alma potansiyeline sahip bilinen tek teknolojidir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy