Haberler

Sproule, Hollanda jeotermal danışmanlık firması Veegeo’yu satın aldı

Kuyu testi, Trias Westland, Hollanda - 28 Şubat 2018 (kaynak: Trias Westland)
Merve Uytun 22 Haz 2022

Kanada merkezli Sproule, Hollanda jeotermal pazarında kuyu üretim yönetimi, proje gerçekleştirme ve danışmanlık hizmetleri sağlayan jeotermal danışmanlık firması Veegeo'yu satın aldı.

Lider bir küresel enerji danışmanlık firması olan Sproule, jeotermal şirketlere, yatırımcılara ve devlet kurumlarına operasyonel yönetim ve danışmanlık hizmetleri sunan Rotterdam merkezli bir jeotermal danışmanlık firması olan Veegeo‘yu satın aldığını duyurdu. Satın alma, Veegeo’nun önemli jeotermal uzmanlığını Sproule’nin daha geniş Enerji Danışmanlığı işiyle birleştiriyor.

Veegeo, 2012 yılında kuruluşundan bu yana Hollanda’daki jeotermal projelerin çoğunda yer almıştır ve gelişen Hollanda jeotermal pazarında kuyu üretim yönetimi, proje gerçekleştirme desteği ve danışmanlık hizmetleri sağlama konusunda köklü bir üne sahiptir. Veegeo’nun geçmiş projeleri arasında Trias Westland’deki ilk proje yönetimi, Cam Takviyeli Epoksi (GRE) kaplı kuyuların tasarımı ve montajı ve Güney Hollanda Kuzey Hollanda’daki jeotermal operasyonlarda sismik izleme yer aldı.

“Bu satın alma, Sproule’un müşterilerimizin küresel olarak jeotermal fırsatlarda gezinmesine yardımcı olma yeteneğini güçlendirecek. Net sıfıra ulaşmaya çalışan birçok pazarın enerji karışımında jeotermal enerjinin önemli bir bileşen olacağını tahmin ediyoruz ve Veegeo ve Sproule’un birleşik bilgisinin en iyi destek için güçlü bir kombinasyon oluşturacağını bilerek bu uzmanlığı ekibimize eklemekten memnuniyet duyuyoruz. müşterilerimiz,” diyor Sproule Başkanı ve CEO’su Jim Chisholm.

Kurucu ve Genel Müdür Floris Veeger, “Sproule ile güçlerimizi birleştirmek, mevcut müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve proje portföyümüzü hem operasyonel mükemmellik hem de jeotermal pazarında stratejik danışmanlık hizmetleri yoluyla çeşitlendirmek için daha geniş bir küresel platform ve ağdan yararlanmamıza olanak sağlayacak” diyor. , Veegeo.

“Veegeo, enerji değer zinciri boyunca büyüyen uzmanlığımıza katkıda bulunuyor. Sproule Kurumsal Gelişim Kıdemli Başkan Yardımcısı Christoffer Mylde, “Bu, müşterilerimizin giderek daha karmaşık hale gelen enerji piyasalarında değeri ve riski anlamalarına yardımcı olmak açısından kritik öneme sahiptir” diyor.

Sproule, müşterilerin dünyanın gelişen enerji sisteminde gezinmelerine yardımcı olan küresel bir enerji danışmanlık ve danışmanlık firmasıdır. Hizmetlerimiz, güvenilir ve bağımsız analiz yoluyla hissedar güvenini artırarak, operasyonel performansı optimize ederek ve birleşme ve satın alma işlemleri ile enerji piyasalarında stratejik tavsiyelerde bulunarak değer yaratır. Merkezi Kanada, Calgary’de bulunan Sproule’un Denver, Mexico City ve Lahey’de ofisleri bulunmaktadır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy