Haberler

ThinkGeoEnergy ve JeotermalHaberler harika bir yeni yıl ve iyi tatiller diler

Jeotermal Haberler'den mutlu tatiller ve mutlu bir 2023
Merve Uytun 20 Ara 2022

ThinkGeoEnergy ve Jeotermal Haberler olarak, size ve ailenize mutlu bir tatil sezonu ve Yeni Yıl için en iyi dileklerimizi sunarız.

ThinkGeoEnergy ve Jeotermal Haberler size ve ailenize tatil sezonu ve yeni ve mutlu bir jeotermal yıl için en iyisini diler.

Önceki yıllarda olduğu gibi, ThinkGeoEnergy ekibi tatillerde ara verecek ve 2023 Ocak ayının ilk haftasında haberlerle geri dönecek. Ardından 2023’ün ilk haber bültenini 10 Ocak’ta yayınlayacağız.

Gelecek yıla, küresel jeotermal istatistikleri hakkındaki yıllık makalelerimiz ve geçen yılın en çok okunan haberlerine bir bakışla başlayacağız. O zamana kadar bizden bekleyebileceğiniz şeyler hakkında daha fazla ayrıntıyı ThinkGeoEnergy’de, aynı zamanda JeotermalHaberler ve PiensaGeotermia’da da paylaşacağız.

Geçtiğimiz 2022 yılı, uzun bir pandemi tatilinin ardından, IGC Türkiye 2022 – 5. Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi ve Sergisi, 20-21 Eylül tarihlerinde İzmir’de Kaya Termal Otel’de kapsamlı bir programla düzenlendi. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun farklı ülkelerinden 200’ün üzerinde jeotermal oyuncusunu buluşturan etkinlikte, dünyanın dört bir yanından sektörün kıdemli delegelerinin bir araya geldiği paneller ve oturumlar gerçekleştirildi.

Türkiye Jeotermal Enerji Piyasası, 2008’de 30 MWe kurulu güç üretim kapasitesinden 2022 itibariyle 1.676 MWe’ye inanılmaz bir büyüme kaydetti. Başka hiçbir ülke jeotermal sektöründe son on yılda Türkiye kadar hızlı ve sürdürülebilir bir büyüme göstermedi. Ülkenin jeotermal sektörü, sadece elektrik üretiminde değil, merkezi ısıtma ve tarımsal uygulamalar gibi doğrudan kullanım alanlarında da büyümeye devam ediyor.

ThinkGeoEnergy’in de yine 2022’de geliştiğini söylemek yetersiz kalır. Yılın başından bu yana ThinkGeoEnergy ve Jeotermal Haberler ekibi, daha iyi tanımlanmış roller, daha geniş bir hizmet yelpazesi ve haber raporlamasında daha fazla tutarlılık ile profesyonelleşmek için ciddi bir çaba sarf etti. Tüm yıl boyunca 656.000 ziyaretçi ve yaklaşık 1,5 milyon sayfa görüntüleme sayılarına eriştik. Özellikle, yılı 24.000’den fazla LinkedIn takipçisi ile kapatıyoruz (Jeotermal Haberler için 6990 LinkedIn takipçisi ile)- geçen yılki 16.000’e göre bu büyük bir sıçramadır.

Jeotermal pazarı büyüyor ve ThinkGeoEnergy ve Jeotermal Haberler bununla birlikte büyümeyi planlıyor. 2023 için, ThinkGeoEnergy’yi yalnızca jeotermal haberler için birinci sınıf bir site değil, aynı zamanda jeotermal endüstrisinin paydaşlarını birbirine bağlayan bir platform haline getirecek büyük planlarımız var.

Yeni yıl ve Noel’i kutlayan okurlarımız için en iyisi, neşeli bir tatil mevsimi. 2023’de görüşmek üzere!