Haberler

Toskana – Jeotermal enerji ortamında yiyecek ve şarapla bisiklet turizmi

BikeandTaste site ekran görüntüsü
Merve Uytun 24 Oca 2022

Jeotermal enerji sevginizi bisiklet, turizm, yemek ve şarapla birleştirmek istiyorsanız, Toskana'da eski bisiklet Olimpiyat şampiyonu tarafından sunulan bu yeni projeye göz atabilirsiniz.

Eski olimpiyat şampiyonu Paolo Bettini, Toskana’nın yerel bölgesini, bisikleti ve yemeği içeren yeni bir proje başlattı.

BikeandTaste, özellikle yiyecek ve şarap ile bisiklete özel önem vererek, bisiklet değeri yüksek destinasyonları tanıtmak amacıyla doğmuş, mükemmellik ve bisiklet turizminin geliştirilmesinin hedeflendiği yeni bir portaldır.

BikeandTaste, eski lezzetleri yeniden keşfetmek, misafirperverlik ve doğa ile otantik temas, bisiklete binmek adına oteller, çiftlik evleri ve yatak ve kahvaltıları içerir. Bettini, bisikletçilere Pomarance bölgesi ve yukarı Val di Cecina ile çevrili bir Toskana şeridini keşfetmeleri için bizzat rehberlik ediyor. Çakıllı yollar, ormanlar ve köyler arasında bulunan BikeandTaste, jeotermal enerji ortamında tadılan ürünler adına ayrıcalık ve eğlence vaat ediyor.

Paolo Bettini, “Tüm kariyer eğitimimi bu tepelerin yollarında geçirdim ve sonunda olağanüstü jeotermal sahanın geliştirilmesi konusunda somut bir proje olduğu için mutluyum” diye açıklıyor. Rakamlar bisiklete binmenin giderek özgürlükle eş anlamlı hale geldiğini doğruluyor, bugün birçok kişi seyahat etmek, açık havanın tadını çıkarmak ve daha yavaş bir yaşam biçimini yeniden keşfetmek için iki tekerleği seçiyor. Bu nedenle Pomarance Belediyesi yönetimine ve tüm jeotermal bölgeye teşekkür etmek istiyorum çünkü bisikletin pandemiden sonra ayrılmak için olağanüstü bir araç olduğunu kanıtladığı bu tarihi anda bisiklet turizmini desteklemenin önemini anladılar.“ Pomarance Belediyesi girişimin ön saflarında yer alıyor.

Pomarance Belediye Başkan Yardımcısı Nicola Fabiani, “Bu büyük projenin sonunda gerçekleşmesinden dolayı mutluyuz – dedi. Bisiklet turizmi, kesinlikle inandığımız bir bahis ve Pomarance Belediyesi, Velo Etruria Pomarance ve Cosvig arasındaki sinerji bunu mümkün kıldı. Bizimki her açıdan stratejik bir bölgedir: Etrüsk Sahili’nin denizinden birkaç kilometre uzaklıktadır ve Toskana hinterlandının tatlı ve aynı zamanda vahşi cazibesine sahiptir. “Sıcak bir kalbe” sahip, yeraltı kaynakları açısından zengin ve enerji dolu bir bölge. Yolda veya arazide bisikletle yavaş yavaş keşfedilmeye çok müsait bir manzara bulunuyor. Val Di Cecina’nın yolları, bisikletçinin yılın 365 günü başı dik pedal çevirerek, trafik ve stres olmadan doğanın tadını çıkarabileceği doğal bisiklet yollarıdır”. Son olarak, Toskana’daki deneyimlerin yanı sıra BikeandTaste’nin, en zorlu bisikletçiler için bir tesis ve hizmet ağı aracılığıyla UNESCO miras alanı olan Veneto’daki Valdobbiadene tepelerini de bir varış noktası olarak sunduğu unutulmamalıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy