Haberler

TPC Technology EMEA Bölgesi Üretim Tesisi açılışı gerçekleşti

TPC Technology EMEA Bölgesi Üretim Tesisi Açılışı
Merve Uytun 24 Oca 2022

Kimyasal teknolojisinde uluslararası deneyime sahip TPC Technology, EMEA Bölgesi Üretim Tesisi açılışını jeotermal paydaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirdi.

Aydın Buharkent OSB’de kurulan TPC Technology EMEA Bölgesi Üretim Tesisi jeotermal enerji sektörünün yoğun katılımı ile açıldı. 43 yıllık global jeotermal kimyasalları deneyimini Türkiye’ye getiren TPC Technology Global Başkanı Mark Stapleton, JESDER Başkanı Ufuk Şentürk ve Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un konuşmaları ile açılış yapıldı.

Tesis açılış töreni
TPC Technology Global Başkanı Mark Stapleton açılış konuşması

2020yılının ortalarında Türkiye’de yerli üretime başlayan ve kısa zamanda 10 adet jeotermal elektrik santralını şartlandırarak sektörün %15 Pazar payına ulaşan TPC Technology 2022 yılından itibaren jeotermal santrallara lojistik olarak çok yakın olan Buharkent OSB’deki Üretim Tesisinde hizmet vermeye devam edecektir.

Türkiye dışında EMEA Bölgesi olarak tanımlanan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesindeki üretimlerin de yapılacağı Üretim Tesisinde tüm bu bölgeler için maksimum üretim kapasitesine 2022 ortasında ulaşılacağı belirtilmiştir.

Açılış sonrası tesis gezisi

 

TPCTechnology Global Başkanı Mark Stapleton konuşmasında “TPC Technology olarak jeotermal endüstrisine kimya mühendisliği ürünleri, hizmetleri ve teknolojisinin lider sağlayıcısı olmayı temel vizyon olarak görmekteyiz. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolunun, müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanmak ve beklentileri aşan benzersiz hizmetler sunmak olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de jeotermal enerjinin başladığı yere Buharkent’e EMEA Bölgesi Üretim Tesisimizi açmış bulunmaktayız. Böylece gerek sağladığımız kimya mühendisliği hizmetleriyle gerekse 43 yıllık global jeotermal kimyasalları deneyimimiz sayesinde ürettiğimiz üstün performanslı kimyasallarımız ile jeotermal enerji sektörünün merkezine gelmiş durumdayız. 1 yıldan kısa sürede %15’e ulaştığımız Pazar payımızı Üretim Tesisi yatırımımız ve müşteri memnuniyeti odaklı sunduğumuz servis yapımız ile çok daha yukarılara taşıyacağımıza eminiz. Bu kapsamda bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan değerli yatırımcılara ve sektör temsilcilerine teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Şirket e-posta bildirimi