Haberler

US DOE-GTO 2022 Akran Değerlendirmesi, Mayıs 2022

ABD Enerji Bakanlığı Jeotermal Teknolojileri Ofisi 2022 Akran Değerlendirmesi (kaynak: US DOE)
Merve Uytun 10 May 2022

2022 Akran Değerlendirmesi, jeotermal üzerine GTO tarafından finanse edilen 62 projeyi sistematik olarak inceleyecek ve tüm oturumlar çevrimiçi olarak izlenebilir.

ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO), Mayıs’da 2022 Akran Değerlendirmesine ev sahipliği yapacak. Bu oturumlar dizisi sırasında, GTO tarafından finanse edilen 62 proje, endüstriden dış konu uzmanları tarafından sistematik olarak incelenecek ve sunulacaktır.

Etkinlik için kayıt şu anda bu bağlantı üzerinden açık. Oturumlar, Mayıs 2022’ye yayılan beş gün boyunca gerçekleşecek. Tüm oturumlar sanal ve izlenebilir olacak. Etkinlikten sonra sunum yayınlanacak ve DOE-GTO sayfasında herkese açık olacak.

2022 Akran Değerlendirmesi sunumları altı araştırma alanı tarafından organize edilmektedir:

  • Keşif ve Karakterizasyon
  • Yeraltı Erişilebilirliği
  • Kaynak Maksimizasyonu
  • Yeraltı Geliştirme ve Sürdürülebilirlik
  • Veri, Modelleme ve Analiz

Bu araştırma alanları, GTO’nun jeotermal enerjinin ABD elektrik şebekesine büyümesini ve uzun vadeli katkısını desteklemek için sürdüreceği faaliyetler için 5 yıllık bir planı özetleyen GTO’nun Çok Yıllı Program Planına (MYPP) dayanmaktadır. Meslektaş incelemesi, GTO araştırma, geliştirme, gösterim ve dağıtım projeleri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatıdır.

Ayrıntılı program ve program resmi etkinlik sayfasında görüntülenebilir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy