Haberler

Utah FORGE, EGS stimülasyon operasyonlarının video özetini yayınladı

Utah FORGE proje sitesi (kaynak: YouTube ekran görüntüsü / Utah FORGE)
Merve Uytun 13 Oca 2023

Utah FORGE proje sitesi, projenin hedeflerini, başarılarını ve gelecekteki yönünü vurgulayan 2022 retrospektif bir video yayınladı.

Utah FORGE (Jeotermal Enerjide Araştırma için Sınır Gözlemevi) projesi, YouTube kanalında 2022 retrospektif bir video yayınladı. Video, projenin amaçlarına, EGS’nin nasıl çalıştığına ve EGS projelerinin jeotermal endüstrisinin büyümesini hızlandırmada oynayabileceği role odaklanıyor.

Videoda özellikle Nisan 2022’de yapılan Kuyu 16 (78)-32’nin uyarılmasıyla ilgili çalışmalara odaklanılıyor. Çok aşamalı hidrolik kırılma ve jeofonlar kullanılarak sismik izleme gibi teknolojiler, projenin iyi iletişimi kolaylaştırmak için kontrollü kırıklar oluşturmak. Videoda Geo-Energie Suisse ve Silixa gibi proje ortaklarının altı çizildi.

Utah FORGE tarafından yapılan son çalışmanın bazı ayrıntıları, 2022’nin ortalarında Enerchange ve ThinkGeoEnergy tarafından düzenlenen bir web seminerinde Dr. John McLennan tarafından da paylaşıldı. Bu web seminerinin bir özeti daha önce yayınlandı.

Retrospektif video aşağıda paylaşılmıştır ve resmi Utah FORGE YouTube kanalında mevcuttur.

Kaynak: ThinkGeoEnergy