Haberler

Utah’daki kuruluştan güneş, rüzgar ve jeotermal projeler için RFP teklif talebi

Cove Fort geothermal plant in construction, September 2013 (source: Ariel Sacerdoti, Ormat)
Eren Günüç 31 May 2018

ABD'deki Utah eyaletindeki bir enerji kuruluşu olan Rocky Mountain Power, jeotermalin de aralarında bulunduğu yenilenebilir enerji projelerinden RFP teklifleri talep ediyor. Teklifler çerçevesinde 40 MW'a kadar jeotermal enerji üretim kapasitesi için bir fırsat var.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi elde etmek için topluluklar ve işletmelerden gelen geniş talebe cevaben Rocky Mountain Power, Utah’daki PacifiCorp sistemine bağlanmak için güneş, rüzgar ve jeotermal enerji projeleri için rekabetçi maliyet teklifleri arıyor.

Rocky Mountain Power, ABD’deki Utah Eyaletinde yerleşik bir yardımcı programdır.

Tekliflere sponsor olan müşteriler arasında Park City, Salt Lake City, Summit County, Park City Mountain Resort, Deer Valley Resort ve Utah Valley Üniversitesi yer alıyor. Bunlar, temiz hava ve sürdürülebilirlik hedeflerini yenilenebilir enerji ile karşılamak için Rocky Mountain Power ile birlikte çalışıyor.

Rocky Mountain Power CEO’su Cindy Crane, “Rocky Mountain Power’ın müşterilerimiz ve topluluklarımızla başarılı bir ortaklık tarihi var” dedi. “Müşterilerimize uygun fiyatlı ve güvenilir elektrik sunarken, agresif yenilenebilir ve sürdürülebilirlik hedeflerine sahip müşterilerimize yeni yenilenebilir enerji getirerek bu geleneği sürdürmekteyiz.”

Şirket, yaklaşık 40 MW’lık jeotermal, yaklaşık 100 ila 126 MW’lık rüzgâr veya güneş enerjisine eşit olan 308.000 MWh enerji üretimi için teklifler arıyor. Bu, Utah’taki yaklaşık 34.000 eve güç sağlamak için yeterli elektriktir.

Kaynak: Rocky Mountain Power, ThinkGeoEnergy aracılığıyla