Haberler

Video – Eden Jeotermal sondaj kulesinin sanal turu

Eden Jeotermal sondaj kulesi (kaynak: Exeter Bilim Merkezi, YouTube)
Merve Uytun 24 May 2022

Eden Geothermal, İngiltere merkezli Cornwall operasyonlarında sondaj kulesinde büyüleyici bir sanal tur sunuyor.

Eden Geothermal, Cornwall, İngiltere’deki sondaj operasyonlarında şirketin sondaj kulesinin sanal turunun bir videosunu yayınladı. Sondaj Mühendisi Robbie Bilsland tarafından düzenlenen ve Exeter Bilim Merkezi (ESC) YouTube kanalında yayınlanan tur, bir sondaj kulesinin farklı parçalarının ve her birinin sondaj operasyonlarına nasıl katkıda bulunduğuna dair büyüleyici bir açıklama sunuyor.

Video, 4-19 yaş arası gençleri mühendislik ve mühendislik kariyerleri hakkında öğrenmeye dahil etmeyi ve STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) öğrenimine katılanların becerilerini geliştirmeyi amaçlayan ESC Live projesinin bir parçası olarak hazırlandı. Proje, Mühendislik Eğitimi Hibe Programı tarafından finanse edildi.

Eden Jeotermal’in ilk kuyusunun sondajı, bildirdiğimiz üzere Kasım 2021’de tamamlandı. En son güncellemeden itibaren, mikro sismisite raporlarını ele almak için kısa bir duraklamanın ardından kuyu EG-1’in testi devam etti. Videoda görüldüğü gibi Bentec 450 Eurorig, EG-1 kuyusunun açılmasına aracı oldu.

Kaynak: ThinkGeoEnergy