Haberler

Video – Jeotermal Emisyon Kontrolü (GECO), Serhat Akın

Web semineri ekran görüntüsü (kaynak: SPE Turkey Section)
Merve Uytun 29 Nis 2022

SPE Turkey Section Webinar Serisinin konuğu Serhat Akın, Kızıldere Jeotermal Santralinde GECO enjeksiyon yöntemi ve enjeksiyon kuyusu modellemeyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, SPE Turkey Section Webinar Serisi kapsamında, Prof. Dr. Serhat Akın ile, “Jeotermal Emisyon Kontrolü (GECO)” konulu bir web semineri gerçekleştirildi.

Web semineri ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Jeotermal Emisyon Kontrolü-GECO nedir?

GECO, Avrupa ve Dünya genelinde temiz, güvenli ve düşük maliyetli, karbon ve kükürt yaymayan jeotermal enerji sağlamayı amaçlayan, AB tarafından finanse edilen yenilikçi bir araştırma projesidir. GECO  , temiz jeotermal enerjiyi  daha düşük maliyetle sağlamayı amaçlayan  yenilikçi bir projedir . Yakın  zamanda tamamlanan CARBFIX projesinin başarısı üzerine inşa edilmiştir .

Dünyanın en deneyimli, en büyük ve en eski jeotermal enerji sağlayıcılarından biri olan Reykjavik Energy (OR) tarafından koordine edilen GECO projesi konsorsiyum ortakları arasında; Zorlu Enerji Grubu, Graziella Green Power SpA (GGP), STORENGY (Storengy), Green Minerals (GM) bulunuyor. Bu endüstriyel ortaklara Fransa, İtalya, İspanya, Norveç, Türkiye, Almanya, Birleşik Krallık ve İzlanda’da bulunan 13 Araştırma ve Teknoloji Geliştirme (RTD) ortağı da katılıyor.

GECO projesi hakkında daha fazla bilgi https://geco-h2020.eu/ adresinde bulunabilir.

Kaynak: SPE Turkey Section