Haberler

Web Semineri – AB’yi Yeniden Güçlendirmek – jeotermalin rolü, 29 Nisan 2022

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 26 Nis 2022

Jeotermal enerjinin Avrupa ve Avrupa'nın jeotermal için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için EGEC'den Sanjeev Kumar ile bu web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, bu haftanın konuşmacısı olan Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC) Politika Başkanı Sanjeev Kumar’ı ağırlamaktan gurur duyuyoruz. “AB’yi Yeniden Güçlendirmek: Jeotermalin Avrupa için neler yapabileceği ve Avrupa’nın jeotermal için neler yapabileceği” başlıklı sunumunun başlığı ile oldukça ilginç bir yaklaşım bekleyebiliriz.

Sunumdan sonra, tartışma ve başka sorular sorma fırsatınız olacak.

Avrupa Birliği, Ukrayna işgal edilmeden önce -%55’lik bir sera gazı emisyon azaltımını mevzuata dahil etme sürecini başlattı. Orada ısının karbondan arındırılması gündemdeyken, ardından gelen enerji krizi ve ithal fosil enerjinin yerini alma dürtüsü, fosil ısıtma ve soğutmayı jeotermalle değiştirmek için yeni bir ivme sağlıyor. EGEC Politika Başkanı Sanjeev Kumar, bu Fit for 55 paketinin fırsatlarını ve zorluklarını ve REPowerEU planından gelmesi muhtemel ek önlemleri tartışacak. Mayıs ayında açıklanması bekleniyor” dedi.

ThinkGeoEnergy kısa süre önce, EGEC liderliğindeki 150 şirketin Avrupa Komisyonu’na 2023 yılına kadar bir Jeotermal Stratejisi hazırlama çağrısını bildirdi.

Buradan zamanında kaydolmayı unutmayın: https://www.igc.events/en/webinar

Kaynak: ThinkGeoEnergy