Haberler

Web semineri – Çeşitli jeotermal doğrudan kullanımlar, 2 Aralık 2022

Web semineri duyurusu (kaynak: UNIDO ITPO)
Merve Uytun 28 Kas 2022

UNIDO ITPO tarafından UGI ve GAK işbirliği ile, jeotermal ısının elektrik harici çeşitli doğrudan kullanımlarına ilişkin bir web semineri düzenlenecek.

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü – İtalya Yatırım ve Teknoloji Teşvik Ofisi (UNIDO ITPO), 2 Aralık 2022, Kenya saatiyle 12:00 / İtalya 10:00’da (12:00 TR) “Jeotermal ısı: elektrik dışı çeşitli kullanımlar” konulu bir web seminerine ev sahipliği yapacak.

Bu web seminerine kayıtlar bu bağlantı üzerinden açıktır.

Bu web semineri, İtalyan Jeotermal Birliği (UGI) ve Kenya Jeotermal Derneği (GAK) ile işbirliği içinde düzenleniyor. Isıtma ve soğutma, tarım ve endüstriyel uygulamalar için doğrudan uygulamalara ve toprak kaynaklı ısı pompalarına odaklanan web semineri, Afrika Rift ülkelerindeki operatörlere, profesyonellere ve öğrencilere açıktır.

Bu girişim, İtalya Çevre ve Enerji Güvenliği Bakanlığı’nın (MASE) desteğiyle UNIDO ITPO İtalya tarafından yürütülen “Enerji ve Çevre sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler ve/veya kurumlar arasındaki Uluslararası Ortaklıkların Geliştirilmesi” (#FIPEE) projesinin bir parçasıdır. Eylül 2022’de “Jeotermal tuzlu sulardan mineral çıkarımı” ile başlayan serinin ikinci bölümüdür.

Kaynak: ThinkGeoEnergy