Haberler

Web Semineri – Deutsche Erdwärme tarafından jeotermal geliştirme – 12 Kasım 2021

Webinar duyurusu
Merve Uytun 9 Kas 2021

Almanya, Üst Ren Grabeni'nde Deutsche Erdwärme'nin devam eden jeotermal projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin ortaklığı ile düzenlenen IGC Web Semineri serisinin bu haftaki konuğu, jeotermal geliştirici Deutsche Erdwärme’den Sebastian Homuth’u ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

Sunumdan sonra tartışma ve soru sorma olanağınız var.

  • Tarih: 12 Kasım 2021 Cuma
  • Saat: 14:00 (CEST)
  • Kayıt: https://www.igc.events/en/webinar (ücretsiz kayıt)

https://www.igc.events/en/webinar adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Sondaj sahası ve güvenlik sistemlerinin tamamlanmasının ardından iki kuyu açılarak Graben-Neudorf yakınlarında tespit edilen sıcak su rezervuarı geliştirilecektir. 3.500 ila 3.700 metre derinlikteki rezervuar, jeotermal enerjiden yenilenebilir ısı ve yenilenebilir elektrik üretmek için kullanılacak.

İlk kuyunun, yeraltı suyunu ve sismik şebekeyi korumak için planlanan izleme sistemlerinin kurulduğu Ocak 2022’de sondaja başlaması bekleniyor. Kuyu başarılı olursa, planlanan jeotermal santral, 2024’ten itibaren yılda 10.000’den fazla haneye yenilenebilir elektrik sağlayabilecek veya bir ısıtma şebekesine bağlanırsa, orta vadede yılda 27 milyon litre ısıtma yağını değiştirebilecek. Bu koşullar altında Graben-Neudorf, 2050’den çok önce iklim nötrlüğüne ulaşabilir.

https://www.igc.events/en/webinar adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy