Haberler

Web Semineri – Doğu Afrika için GRMF Programının Devamı, 18 Haziran 2021

IGC Web semineri duyurusu
Merve Uytun 14 Haz 2021

Doğu Afrika'da Jeotermal Risk Azaltma Tesisi üzerinde devam eden çalışmalar hakkında bir sunum için bu haftanın IGC.etkinliklerine katılabilirsiniz.

IGC.events’in bu haftaki web seminerinde, Rödl & Partner Yardımcı Ortağı Maria Ueltzen tarafından sunulan “Doğu Afrika’da GRMF Programına Devam Edilmesi” konulu bir sunum yer alacak.

  • Gün: 18 Haziran 2021 Cuma
  • Saat: 14:00 CEST

Geothermal Risk Mitigation Facility (GRMF), Doğu Afrika’da jeotermal gelişimi finanse etmek, kolaylaştırmak ve hızlandırmak için kuruldu. GRMF’nin genel amacı, iki tür faaliyet için hibe sağlayarak kamu ve özel sektör yatırımlarını jeotermal enerji üretimine teşvik etmektir:

En umut verici jeotermal beklentilerde rezervuar doğrulama kuyularının optimal konumunu belirlemek için yüzey çalışmaları.

En umut verici jeotermal beklentilerde rezervuar doğrulama kuyularının delinmesi ve test edilmesi.

Geçtiğimiz yıllarda altı başvuru turunu başarıyla tamamladıktan sonra, 7. başvuru turunun başlangıcı 22 Haziran 2021’de planlanıyor.

Web semineri, tesisin bugüne kadarki faaliyetlerinin bir taslağını ve ayrıca temel süreç de dahil olmak üzere gelecek finansman fırsatlarını sunar.

www.igc.events/en/webinar üzerinden web seminerine kayıt olabilirsiniz.

1’den 5’e kadar GRMF tarafından finanse edilen projelerle harita (kaynak: GRMF)