Haberler

Web semineri – Endüstriyel jeotermal operasyonlar, Alsace/ Fransa – 10 Aralık 2021

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 7 Ara 2021

Strasbourg-Fransa merkezli ES Géothermie'de yeraltı mühendisliği bölümünün başkanı olan Clement Baujard ile Soultz-sous-Forets, Rittershofen ve Illkirch'deki endüstriyel jeotermal faaliyetler hakkında güncel bilgiler vereceği web seminerine davetlisiniz.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, bu haftanın sunusu Strasbourg, Fransa’dan ÉS Geothermie’den Clement Baujard’ı ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Soultz-sous-Forets, Rittershofen ve Illkirch siteleri.

Sunumdan sonra, tartışma ve başka sorular sorma fırsatınız olacak.

Clement Baujard, bu şirkette ve yurtdışındaki endüstriyel projeler için rezervuar karakterizasyonu ve jeotermal proje geliştirmeden sorumlu olarak 10 yıldan fazla bir rezervuar mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2018’den beri ES-Geothermie’de yer altı mühendisliği departmanının başında bulunuyor. Yerbilimleri mühendisliği derecesine ve derin çatlaklı rezervuarlarda çok fazlı sıvı akışı sayısal simülasyonunda doktora derecesine sahiptir.

1,7 MW’lık Soultz-sous-Foret jeotermal santrali 2016 yılında faaliyete başladı, ancak saha, çığır açan EGS araştırmalarıyla daha önce jeotermal operasyonları gördü. Rittershofen sahası, yakınlardaki bir endüstriyel oyuncu için jeotermal ısı üretimi ile başka bir ilginç alandır. ÉS Geothermie’nin Illkirch jeotermal projesi, 2019’da ilk kuyusunun başarıyla açıldığını ve bu noktada daha fazla ayrıntı bulunmadığını bildirdi.

https://www.igc.event adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.